Cardano uruchamia publiczną sieć testową kompatybilną z EVM 

2023-02-10 / Tagi:

Cardano uruchamia publiczną sieć testową kompatybilną z EVM 

Input Output Global (IOG), organizacja stojąca za łańcuchem blokowym Cardano, uruchomiła publiczną sieć testową swojego łańcucha bocznego kompatybilną z EVM. Od teraz użytkownicy mogą między innymi wykonywać transfery tokenów między środowiskami testowymi czy łączyć swoje portfele. 

Sieć testowa kompatybilna z EVM 

Firma Input Output Global (IOG) uruchomiła publiczną sieć testową swojego łańcucha bocznego kompatybilną z Ethereum Virtual Machine (EVM). Wydarzenie to następuje po styczniowej zapowiedzi, która dotyczyła wydania nowego zestawu narzędzi dla programistów do wdrażania niestandardowych łańcuchów bocznych w sieci Cardano. 

Zgodnie z oficjalnym komunikatem IOG, sieć testowa będzie dostępna przez krótki okres i będzie regularnie dostosowywana w fazie pilotażowej. 

Od teraz użytkownicy mogą wykonywać transfery tokenów między środowiskami testowymi, łączyć swoje portfele oraz wdrażać inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje (dApps). Dodatkowo firma zachęca programistów do uczestnictwa i eksperymentowania na platformie. 

– Ta sieć testowa sprawdzająca koncepcję jest efemeryczna i będzie regularnie aktualizowana podczas fazy pilotażowej. Ostatecznie ma to być zasób społecznościowy i zachęcamy deweloperów oraz SPO do zaangażowania się i współpracy – możemy przeczytać w komunikacie IOG. 

Szersze zastosowanie w innych sieciach 

Jak donosi portal CryptoPotato, wydany zestaw narzędzi pozwoliłby łańcuchom bocznym mieć swoje algorytmy i funkcje konsensusu. Byłyby one połączone z łańcuchem głównym Cardano za pośrednictwem mostu, który umożliwia transfery między łańcuchami. Ponadto ostateczność bloku byłaby zapewniona dzięki mechanizmom konsensusu w łańcuchu głównym. 

Na razie inteligentne kontrakty, które mają zostać wdrożone, można pisać tylko w Solidity. Jednak IOG zamierza zbadać inne warianty techniczne w celu szerszego zastosowania w innych sieciach. Zestaw narzędzi ma na celu wzmocnienie możliwości programistów, dzięki czemu dadzą im swobodę tworzenia w ich językach ojczystych. 

Poprzez sieć testową IOG planuje zbadać rozszerzenie Cardano na kilka społeczności, jednocześnie upewniając się, że funkcje bezpieczeństwa sieci pozostają na swoim miejscu. Organizacja podkreśla, że zamierza współpracować ze społecznością Cardano, by zebrać opinie i ulepszyć wdrożone rozwiązania. 

Cardano – innowacyjna platforma blockchain 

Warto podkreślić, że z czasem Cardano okazało się innowacyjną platformą w branży blockchain. Od momentu uruchomienia sieć koncentrowała się na budowaniu i wdrażaniu nowych koncepcji związanych z rozwojem i adopcją kryptowalut. 

Przypominamy, że w ubiegłym roku Cardano, obok Ethereum, stało się blockchainem z najbardziej aktywnymi programistami. Dane pokazują, że przez cały ostatni rok samo Cardano miało średnio 151 deweloperów dziennie. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.