Canaan wprowadza na rynek nowe koparki kryptowalut 

2022-10-25 / Tagi: koparka kryptowalut

Canaan wprowadza na rynek nowe koparki kryptowalut 

W poniedziałek producent platform wydobywczych Canaan Inc., ogłosił wprowadzenie na rynek najnowszych koparek Bitcoinów. Firma zaprezentował dwa modele z serii A13, które charakteryzują się „lepszą sprawnością energetyczną w stosunku do swoich poprzedników”. 

Canaan wprowadza 2 modele z serii A13 

24 października producent platform wydobywczych Canaan ogłosił wprowadzenie na rynek dwóch nowych koparek, które charakteryzują się „zwiększoną mocą obliczeniową”. Nowe maszyny to Avalon A1366 i Avalon A1346. 

Jeśli chodzi o hashrate, nowy model A1366 wytwarza szacunkowo 130 TH/s i zużywa 3259 watów (W). Sprzęt ten ma wydajność energetyczną około 25 dżuli na terahasz (J/TH). 

Model A1346 wytwarza szacunkowo 110 TH/s, a pojedyncza maszyna zużywa 3300 W. Według statystyk firmy Canaan, koparka A1346 ma ogólną wydajność energetyczną około 30 J/TH. 

Co ciekawe, nowe jednostki Canaan są dostępne w sprzedaży na stronie internetowej firmy, ale nie znajdziemy tam ich cen. Osoby zainteresowane nabyciem sprzętu muszą wypełnić formularz „konsultacje dotyczące współpracy”, aby zapytać o zakup nowych A13. 

Koparka kryptowalut o zwiększonej wydajności 

Warto dodać, że seria A13 jest bardziej wydajna niż seria A12 Canaan, która oferuje 90 do 100 TH/s mocy obliczeniowej w zależności od jednostki. Dyrektor generalny Canaan powiedział, że nowe A13 są kamieniem milowym w badaniach firmy nad wysoką mocą obliczeniową. 

Uruchomienie naszej nowej generacji maszyn do wydobywania Bitcoinów jest kluczowym krokiem w badaniach i rozwoju, ponieważ dążymy do uzyskania większej mocy obliczeniowej, lepszej wydajności energetycznej, doskonałego doświadczenia użytkownika i optymalnej opłacalności na zupełnie nowy poziom – powiedział Nangeng Zhang, przewodniczący i dyrektor generalny Canaan. 

Górnicy Avalon przebyli długą drogę od czasu, gdy pierwszy model został udostępniony szerokiej publiczności. Przypominamy, że koparka Avalon była pierwszą platformą do wydobywania Bitcoinów z układem scalonym (ASIC) – trafiła ona na rynek konsumencki w styczniu 2013 roku. 

Pierwszy Avalon zawierał 64 gigahash na sekundę (GH/s) hashrate, co odpowiada 0,068 TH/s. Oznacza to, że najnowsza platforma górnicza A1366 jest o 191,076% bardziej wydajna niż ten sprzęt. W rzeczywistości najnowszy A1366 jest potężniejszy niż to, co było w styczniu 2013 r. dedykowane całej sieci Bitcoin – wówczas całkowity hashrate wynosił około 22 TH/s. 

Wzrost akcji Canaan 

Akcje Canaan wzrosły w ciągu ostatnich 30 dni, skacząc o 3,86 % wyżej w stosunku do dolara amerykańskiego. Jednak sześciomiesięczne statystyki wskazują, że notowania firmy spadły o 18,02% w stosunku do dzisiejszego dolara. W poniedziałek rano przed dzwonkiem otwierającym Wall Street wartość akcji Canaan wynosi około 3,23 USD. 

Dyrektor generalny Canaan wyjaśnił, że firma „pracuje przez całą dobę, w całym łańcuchu dostaw, aby przygotować się na przyszłe zamówienia i dostawy nowych produktów do naszych klientów na całym świecie”. 

Warto dodać, że konkurenci Canaan, firmy Bitmain i Microbt, również uruchomiły w tym roku wysokowydajne koparki Bitcoinów. 

Źródło: bitcoin.com; canaan.io 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.