Bitmain prezentuje nowy układ ASIC – Antminer S19 XP Hyd. 

2022-03-16 / Tagi: koparka kryptowalut

Bitmain prezentuje nowy układ ASIC – Antminer S19 XP Hyd. 

Wiodący producent urządzeń do kopania ASIC – firma Bitmain, ujawniła nową koparkę. Jest ona jeszcze szybsza niż jej poprzednik. Zgodnie z zapowiedziami producenta nowy model, nazwany Antminer S19 XP Hyd. może osiągać prędkość 255 TH/s przy 20,8 dżula na terahash (J/T). 

Najbardziej wydajna koparka kryptowalut 

Bitmain, producent układów scalonych typu ASIC w ostatnich dniach zaprezentował swój najnowszy produkt. Antminer S19 XP Hyd. to nowa koparka, która jest jeszcze bardziej wydajna niż poprzedni model Antminer S19 Pro+ Hyd. 

Producent twierdzi, że Antminer S19 XP Hyd. wytwarza oszałamiające 255 TH/s mocy obliczeniowej, czyli działa dużo szybciej niż dzisiejsze topowe maszyny na rynku, które uzyskują moc od 100 do 112 TH/s. Nowy ASIC jest również znacznie szybszy niż S19 Pro+ Hyd., który wytwarza 198 TH/s.  Nowy układ zadebiutuje publicznie dopiero w maju 2022 roku, a jego dostawy zostaną zrealizowane dopiero od stycznia do marca 2023 roku. 

Ile kosztuje koparka Bitmain? 

W chwili pisania tego tekstu obie maszyny są dostępne do zakupu na stronie Bitmain. Ze specyfikacji wynika, że koparka może wydobywać trzy różne kryptowaluty, takie jak BTC, BCH i BSV. Producent zapewnia, że każde urządzenie pobiera 5304 watów ze ściany. Zgodnie z zapowiedziami cena jednego układu S19 XP Hyd. będzie kosztować 19 890 USD. Co więcej, firma posiada także ofertę hurtową. 

Natomiast S19 Pro+ Hyd. kosztuje 15 048 USD za sztukę. Jednak wersja XP jest nieco bardziej wydajna pod względem dżuli na terahasz – wydajność Pro+ wynosi 27,5 J/T, a jednostki XP 20,8 J/T. 

Najlepsze maszyny do wydobywania kryptowalut 

Ponieważ obie maszyny nie są na razie dostępne publicznie, na dzień dzisiejszy topowymi koparkami Bitcoina są wciąż Microbt Whatsminer M30S ++ i Bitmain Antminer S19 Pro. Co ciekawe, Bitmain nie ma obecnie dostępnych S19 Pros (110 TH/s), ale na stronie internetowej producenta są dostępne jednostki S19j Pro z prędkością 104 TH/s za 9984 USD. 

Przy prędkości 110 do 112 TH/s dwie wyżej wymienione maszyny mogą wytwarzać dziennie satoshi warte nieco ponad 10 dolarów. Szacunki pokazują, że przy obecnym kursie BTC oraz cenie prądu wynoszącej 0,12 dolara za kWh, S19 Pro+ Hyd. mógłby generować dzienny zysk na poziomie prawie 20 USD. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.