Całkowita wartość zablokowana Arbitrum gwałtownie rośnie

2023-03-28 / Tagi:

Całkowita wartość zablokowana Arbitrum gwałtownie rośnie

Po dystrybucji długo oczekiwanego zrzutu ARB całkowita wartość zablokowana (TVL) w Arbitrum gwałtownie rośnie. Dane z pokazują, że wartość ta wzrosła o ponad 22% – i to tylko w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Zrzut tokena ARB 

Całkowita wartość zablokowana w zdecentralizowanych protokołach w popularnym rozwiązaniu do skalowania warstwy 2 Ethereum – Arbitrum – gwałtownie rośnie. Działania te możemy zaobserwować krótko po tym, jak projekt wypuścił na rynek długo oczekiwany token ARB. Przypominamy, że 23 marca zakwalifikowani do airdropu użytkownicy protokołu uzyskali dostęp do tego natywnego tokena. Zgodnie z zapowiedziami Arbitrum miało dokonać zrzutu ponad 1 miliard tokenów ARB. 

Warto dodać, że podczas zrzutu Arbitrum DEX osiągnęło nowy rekord wszechczasów wolumenu obrotu – wynosił on 1,2 miliarda dolarów. 

TVL Arbitrum wzrasta 

W tej chwili dane z DeFi Llama pokazują również, że całkowita zablokowana wartość (TVL) w Arbitrum wzrosła o ponad 22%. Nastąpiło to w ciągu ostatnich siedmiu dni. Dzięki temu Arbitrum jest obecnie czwartą co do wielkości siecią pod względem TVL z 2,18 miliardami dolarów – protokół plasuje się tuż za Ethereum, Tronem i łańcuchem BNB. Wartość ta stanowi również około 4,43% całkowitej wartości zablokowanej we wszystkich łańcuchach bloków. Natomiast zdecentralizowaną giełdą z najwyższą TVL na Arbitrum jest GMX z 502 milionami dolarów, a następnie Uniswap V3 z 292 milionami dolarów. Co ciekawe, w ciągu ostatniego tygodnia wolumen obrotu Uniswap na protokole wzrósł o około 60%. 

Jak już wspominaliśmy powyższe dane pojawia się kilka dni po tym, jak Arbitrum ostatecznie rozprowadziło swój długo oczekiwany token ARB poprzez zrzut dla użytkowników protokołu. 

Co wiemy o tokenie ARB? 

Warto dodać, że sam airdrop ARB miał miejsce 23 marca, jednak dokładne informacje o  tym wydarzeniu zostały ujawnione już 16 marca. Natywny token protokołu stanowi narzędzie do zarządzania, a zespół Arbitrum rozdystrybuował 11,62% jego całkowitej podaży. Otrzymali go użytkownicy, którzy zakwalifikowali się do zrzutu wykonując różne zadania w ciągu ostatnich lat. Ponadto 1,13% tokenów trafiło do zdecentralizowanych organizacji autonomicznych (DAO), które pomogły w tworzeniu aplikacji na platformie Arbitrum

W chwili pisania tego tekstu token ARB kosztuje około 1,14 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 1,62 miliarda USD. Tym samym czyni go to 39. największą kryptowalutą według tego wskaźnika. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.