BitPay wprowadzi płatności USDC i ETH w sieci Polygon

2022-10-28 / Tagi:

BitPay wprowadzi płatności USDC i ETH w sieci Polygon

Globalny dostawca usług płatniczych rozszerza zakres obsługiwanych sieci blockchain, przygotowując się do debiutu płatności tokenami ERC-20 w sieci Polygon. Zgodnie z zapowiedziami kryptowaluty, takie jak Ether, USDC, DAI i Wrapped Bitcoin pojawią się na BitPay jeszcze w tym tygodniu.

BitPay rozszerza zakres obsługiwanych sieci

Aplikacja BitPay przygotowuje się do obsługi płatności w tokenach, takich jak moneta USD oparta na sieci Polygon. Zgodnie z zapowiedziami ma do tego dojść jeszcze w tym tygodniu. Firma Circle, która jest emitentem stablecoina USDC pierwotnie uruchomiła go na blockchainie Ethereum, łącząc go z Polygon przez Polygon Bridge – miało to miejsce w czerwcu 2022 r.

Co więcej, Polygon USDC nie jest jedynym tokenem z mostkiem Polygon, który pojawi się w BitPay. Dyrektor ds. marketingu BitPay, Bill Zielke, zapowiedział, że wszystkie monety ERC-20 obsługiwane obecnie przez aplikację zostaną automatycznie otwarte na swapy w sieci Polygon.

Aktualna lista nadchodzących tokenów obsługiwanych przez Polygon w BitPay obejmuje USDC, Ether, DAI i Wrapped Bitcoin.

– Obecnie w przypadku nowych monet, w tym konkretnie ERC-20, stale przeglądamy i oceniamy aktywa – powiedział Bill Zielke.

Akceptacja płatności z głównych portfeli Polygon

Wraz z nowym rozwojem, sprzedawcy BitPay będą mogli akceptować płatności Polygon z głównych portfeli Polygon. Z opublikowanych informacji wynika, że Panini America, duża firma kolekcjonerska z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która zajmuje się sportem i rozrywką, będzie pierwszym sprzedawcą przyjmującą nową opcję płatności cyfrowych.

– Dodając nową monetę, którą akceptują sprzedawcy, bierzemy pod uwagę wiele czynników, ale jednym z najważniejszych jest jej użyteczność płatnicza i zaangażowanie społeczności – powiedział Stephen Pair, dyrektor generalny BitPay.

Dyrektor generalny BitPay tłumaczył także, że dodanie MATIC do oferty kryptowalut obsługiwanych przez BitPay daje firmom szybką i bezpieczną alternatywę dla tradycyjnych metod płatności. Toruje również drogę dla płatności blockchain, aby zaburzyć sposób, w jaki konsumenci i firmy otrzymują i wydają fundusze.

Blockchain Polygon

Pod względem adopcji stablecoiny z mostkiem Polygon cieszą się mniejszą popularnością niż te działające na natywnych blockchainach. Według danych DefiLlama kapitalizacja rynkowa USDC opartego na Polygon wynosi około 940 milionów USD, czyli tylko około 2% wszystkich 43,9 miliona USDC znajdujących się w obiegu (w momencie pisania tego tekstu). Podobnie, istnieje tylko 130,5 miliona dolarów Polygon DAI – stanowi to 2,3% całkowitej kapitalizacji rynkowej DAI.

Natywny token sieci Polygon, MATIC odnotował ostatnio znaczny wzrost. Można zakładać, że było to efektem tego, że główne instytucje finansowe zaczynają dostrzegać potencjalne korzyści z przyjęcia technologii firmy Polygon. Przypominamy, że w połowie października wspierana przez Warrena Buffetta firma fintech – Nubank, ogłosiła uruchomienie tokena Nucoin na blockchainie Polygon.

Źródło: cointelegraph.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.