Bitcoin zepchnięty do nowych 3-miesięcznych minimów 

2022-09-23 / Tagi:

Bitcoin zepchnięty do nowych 3-miesięcznych minimów 

Po ostatniej podwyżce FED cena Bitcoina spadła do 18 000 USD – jest to najniższa od trzech miesięcy wartość tej kryptowaluty. Likwidacje o wartości ponad 300 milionów dolarów w ciągu ostatnich godzin są wynikiem zwiększonej zmienności rynku. 

Niestabilność Bitcoina 

Ostatnie dni były dość bolesne dla byków Bitcoina – kulminacja nastąpiła 19 września, kiedy to aktywa te spadły do najniższego od trzech miesięcy poziomu 18 300 USD. Jednak wówczas Bitcoin zareagował raczej pozytywnie i odbił się do 19 000 USD – na tym poziomie utrzymał się przez następnych kilka dni. Jednak w środę spodziewano się większej zmienności, ponieważ amerykański FED miał ogłosić ostatnią podwyżkę stóp procentowych. 

Tuż przed tym wydarzeniem BTC wzrósł do 20 000 USD. Jednak tuż po tym jak przewodniczący FED nakreślił podwyżkę o 75 punktów bazowych poziom ten szybko spadł. Zaledwie w ciągu kilku minut Bitcoin spadł do 18 100 USD – najniższej pozycji cenowej od ponad trzech miesięcy. 

Niemniej jednak BTC ponownie się odbił i obecnie kosztuje około 19 000 USD, ale jego kapitalizacja rynkowa wciąż ma problemy z 365 miliardami USD. Ta ekstremalna zmienność doprowadziła do likwidacji przez inwestorów ponad 300 milionów dolarów w skali dziennej. 

Altcoiny notują wahania cen 

Alternatywne monety zachowywały się w środę podobnie jak BTC – miały wiele zwiększonych wahań cen. Jednak w chwili pisania tego artykułu większość z nich „świeci się” na zielono. 

Wyjątkiem jest tu Ethereum. Minął zaledwie tydzień od drugiego co do wielkości przejścia blockchain z PoW na PoS, a cena natywnego tokena w tym czasie znalazła się w trudnej sytuacji. Wartość ETH w zeszły czwartek wzrosła do ponad 1600 dolarów, natomiast w środę jego poziom osiągał wartość 1200 dolarów. Chociaż od tego momentu jest prawie o 100 USD wyższy, aktywa nadal są o 3% w dół w ciągu dnia. 

XRP notuje znaczący wzrost 

Binance Coin, Cardano, Solana, Dogecoin i Polkadot notują w tej chwili niewielkie zyski. Ripple po raz kolejny jest najlepszym aktywem spośród altów o większej kapitalizacji, ze znaczącym wzrostem o 7%. W związku z tym XRP wynosi obecnie znacznie powyżej 0,4 USD. Jest to możliwe być może dzięki najnowszym postępom w sprawie prawnej Ripple-SEC. 

Z kolei Uniswap, ATOM, Algorand, ICP, FIL i CHZ także zyskały imponujące wartości procentowe w skali dziennej. W związku z tym kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła do 930 miliardów dolarów po środowym spadku poniżej 900 miliardów dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.