Bitcoin wychodzi z okresu niskiej zmienności 

2023-05-31 / Tagi:

Bitcoin wychodzi z okresu niskiej zmienności 

Platforma analityczna Glassnode poinformowała, że Bitcoin po okresie niskiej zmienności może zmierzać w kierunku niestabilności. Eksperci wskazują, że w najbliższym czasie prawdopodobnie czekają nas duże ruchy cenowe. 

Równowaga Bitcoina wkrótce będzie zakłócona? 

W swoim cotygodniowym raporcie on-chain dostawca usług analitycznych, platforma Glassnode ostrzegła, że po okresie niskiego wolumenu i zmienności prawdopodobnie nastąpi duży ruch cenowy Bitcoina

– Biorąc pod uwagę wyjątkowo niską zmienność i wąskie zakresy handlu w ostatnim czasie, wydaje się, że ta równowaga wkrótce zostanie zakłócona – możemy przeczytać. 

Informacje mówiące o tym, że rząd USA doszedł do porozumienia w sprawie pułapu zadłużenia sprawiły, że Bitcoin zyskał 4%. Jednak ten ruch nie był wystarczający, by wyrwać BTC z wąskiego przedziału, w którym handlował w ciągu ostatnich kilku tygodni. 

Zmienność Bitcoina na historycznych minimach 

Co więcej, Bitcoin już zaczął wycofywać się z tego niewielkiego zrywu aktywności. Platforma Glassnode potwierdziła, że obecnie zarówno aktywa cyfrowe, jak i towary przeżywają drugą już w tym roku korektę trendu wzrostowego. Zaobserwowano również ściślejszą korelację między dwiema klasami aktywów. 

Raport ujawnił, że miesięczna zrealizowana zmienność spadła do 34%, „co jest poniżej standardowego pasma Bollingera o 1 odchyleniu standardowym”. 

Mniej niż 20% historycznej aktywności rynkowej charakteryzowało się tak niską zmiennością, „dlatego oczekiwanie podwyższonej zmienności w horyzoncie krótkoterminowym jest logicznym wnioskiem”. Ponadto wolumeny transferów pozostają niskie, co koreluje z niskimi przepływami wymiany. Odnotowano, że ostatnia aktywność giełdowa spadła o -27,3% w stosunku do ostatnich sześciu miesięcy. 

– Niższa zmienność i spadająca aktywność w łańcuchu wskazują na rodzaj fazy równowagi – wskazano w raporcie. 

Miara niezrealizowanych zysków/strat netto (NUPL) potwierdza to odczytem 0,29, który jest dolną granicą fazy równowagi. Przełamanie poniżej 0,25 wskazywałoby, że rentowność rynku spadła z powrotem do fazy kapitulacji i ożywienia. 

Wydaje się, że obecnie rynek ma niewielką grawitację, która ciągnie go w dowolnym kierunku – podsumowano. 

Perspektywy cen Bitcoina 

Ceny BTC spadły o 0,7% w ciągu ostatniego dnia. Przypominamy, że w poniedziałek Bitcoin osiągnął maksimum na poziomie nieco ponad 28 000 USD. Ostatecznie kryptowaluta ta spadła z powrotem do poziomu 27 826 USD (w momencie pisania tego tekstu). Wsparcie wynosi obecnie 27 200 USD, a dalsze wsparcie wynosi 26 600 USD. 

Jednak w krótkim okresie inwestorzy BTC mogą napotkać więcej problemów. Szczególnie, jeśli oczekiwana zmienność spowoduje kolejny ruch w dół kontynuując trend, który rozpoczął się w połowie kwietnia tego roku. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.