Bitcoin spadł poniżej 21 000 USD 

2022-11-07 / Tagi:

Bitcoin spadł poniżej 21 000 USD 

W poniedziałek po kilku dniach handlu powyżej 21 000 USD Bitcoin stracił na wartości i spadł poniżej tego poziomu. Niestety w ciągu dnia kilka altcoinów zanotowało jeszcze większe spadki. Jednym z nich jest Solana, która po tym jak zarejestrowała dwumiesięczne maksimum, cofnęła się o 14%. 

Solana notuje znaczny spadek wartości 

Solana znalazła się wśród najlepszych kryptowalut weekendu. Stało się to po tym, jak Google ogłosiło, że zaczęło uruchamiać węzeł walidatora na szczycie popularnego łańcucha bloków. Natywna kryptowaluta projektu zareagowała natychmiastowym wzrostem ceny, który doprowadził ją do prawie 40 USD. Była to najwyższa cena SOL odnotowana od około dwóch miesięcy. 

Jednak w ciągu ostatnich 24 godzin kryptowaluta ta znacznie spadła. Obecnie jej wartość straciła około 14% i stara się utrzymać poziom powyżej 30 USD. 

Spadki wśród altcoinów 

Z kolei Dogecoin, Avalanche, Uniswap, Binance Coin, ATOM i Chainlink również mocno cofnęły – ich wartość spadła o około 8%. W rezultacie w chwili pisania tego tekstu DOGE wynosi 0,11 USD, UNI 7,2 USD, BNB 330 USD, ATOM (14%), a LINK 8,1 USD 

Pozostałe kryptowaluty, takie jak Ethereum, Ripple, Cardano, Polkadot, Shiba Inu i Tron w skali dziennej straciły do 5%. 

Warto dodać, że skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów krypto spadła do 1,025 biliona dolarów. Oznacza to, że codziennie traci ona 40 miliardów dolarów. 

Bitcoin spada poniżej 21 000 USD 

Ostatni tydzień był dość niestabilny dla Bitcoina. Można się było tego spodziewać, biorąc pod uwagę wydarzenia z USA. Rezerwa Federalna podniosła w środę podstawowe stopy procentowe o 75 punktów bazowych – spowodowało to spadek BTC z 20 800 USD do 20 000 USD. Jednak dwa dni później sytuacja zmieniła się, gdy największa gospodarka świata opublikowała raport, który wskazywał na lesze wyniki niż oczekiwano. Początkowo doprowadziło to Bitcoin do prawie 21 000 USD, a w sobotę aktywo zdołało odzyskać ten poziom. Co więcej, ostatecznie wartość BTC wzrosła do 21 500 USD, co stało się najwyższą ceną od mniej więcej dwóch miesięcy. Niedziela nie przyniosła zmian i Bitcoin pozostał powyżej 21 000 USD. 

Jednak w poniedziałek aktywo spadło poniżej tej wartości, osiągając najniższy poziom w ciągu dnia wynoszący 20 600 USD. W chwili obecnej znajduje się nieco powyżej tej ceny, ale jego kapitalizacja rynkowa spadła poniżej 400 miliardów dolarów. Warto jeszcze dodać, że jego dominacja nad altcoinami jest bliska 39%. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.