Bitcoin spada do 3-miesięcznego minimum 

2023-06-16 / Tagi:

Bitcoin spada do 3-miesięcznego minimum 

Cena Bitcoina spadła w czwartek do 3-miesięcznego minimum osiągając wartość 24 820 USD. Dzienna strata wynosiła 3,6%. Niestety w ostatnich dniach nastroje na rynku słabną, ma to związek z amerykańską wojną z kryptowalutami. 

Spadek ceny Bitcoina 

W czwartek rano w porannych transakcjach azjatyckich cena Bitcoina spadła do 24 820 USD. Jest to najniższa wartość tego aktywa od 16 marca, czyli od trzech miesięcy. Tysiąc dolarów w dół z ceny BTC w mniej niż godzinę spowodowało dzienną stratę w wysokości 3,6%. W chwili przygotowywania tego tekstu cena BTC wróciła do poziomu cenowego wynoszącego około 25 000 USD, ale trend nadal wygląda na spadkowy. 

Należy dodać, że spadek wartości Bitcoina następuje tuż po ogłoszeniu Rezerwy Federalnej, że w czerwcu nie dojdzie do podwyżki stóp procentowych. Ma to miejsce po raz pierwszy od marca 2022 r. – co oznacza, że trend ten został zatrzymany po dziesięciu kolejnych podwyżkach stóp procentowych. 

Niedźwiedzie w natarciu 

Bitcoin wyłamał się z ograniczonego cenowo zakresu i od połowy kwietnia stopniowo spada. Mimo tego, że istnieje pewne wsparcie na obecnych poziomach, przewiduje się dalsze straty jego wartości. Wykresy długoterminowe również wyglądają coraz bardziej niedźwiedzio, a niektórzy analitycy przewidują, że nadchodzi „letnia cisza”. 

Warto przypomnieć, że także Bitcoin Fear and Greed Index spadł do najniższego poziomu od czasu załamania rynkowego z połowy marca. Aktualnie wskaźnik nastrojów wskazuje na to, że na rynku kryptowalut ponownie zagościł „strach”

Co więcej, firma analityczna Santiment zauważyła, że nastroje handlowców są „oficjalnie na najbardziej negatywnym poziomie od czasu załamania rynków przez Covid w marcu 2020 r.”. 

Sytuacja na rynku kryptowalut 

Całkowita kapitalizacja rynkowa spadła w czwartek o 3,6% osiągając wartość 1,06 bln USD – prawie 40 mld USD opuściło rynki. Standardowo już, Ethereum i reszta altcoinów są atakowane znacznie mocniej niż Bitcoin. Cena ETH spadła w czwartek o 5,5% zatrzymując się na poziomie 1648 USD. Aktywa wracają obecnie do poziomów oporu z lutego, które teraz zmieniają się we wsparcie. 

Altcoiny odniosły jeszcze większe straty (przy dziennych spadkach wynoszących od 4% do 7%) w przypadku większości aktywów o dużej kapitalizacji. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.