Bitcoin pobił dzienny rekord transakcji

2024-04-29 / Tagi:

Bitcoin pobił dzienny rekord transakcji

Trzy dni po halvingu został ustanowiony nowy rekord dziennych transakcji Bitcoin. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z premierą protokołu Runes, który umożliwia tworzenie memecoinów na blockchainie BTC. 

Rekord dziennych transakcji Bitcoin 

Według ustaleń platformy Intotheblock dzienny poziom transakcji Bitcoina osiągnął kolejny kamień milowy w historii sieci, notując rekordowy poziom 927 000. Tym samym przekroczył on poprzedni rekord ustanowiony w grudniu 2023 r., który wynosił wówczas 724 000. Wydarzenie to zbiegło się w czasie z premierą protokołu Runes, który umożliwia tworzenie memecoinów na blockchainie BTC. 

Można założyć, że wprowadzenie Runes spowodowało szybki wzrost, demonstrując rosnące zainteresowanie i użyteczność kryptowalut, ustanawiając nowy rekord wszechczasów w aktywności transakcyjnej Bitcoin

Nowy standard tokenów 

Runy, nowy standard tokenów w łańcuchu bloków Bitcoin, zdominował transakcje od czasu wprowadzenia protokołu po halvingu, który miał miejsce 20 kwietnia. Dane pokazują, że stanowiły one ponad dwie trzecie wszystkich transakcji Bitcoin. Przy przetworzeniu ponad 2,38 miliona transakcji Runy stanowią 68% całości. 

Po uruchomieniu protokołu Runes liczba transakcji Bitcoinami gwałtownie wzrosła, osiągając we wtorek 927 000. Jak już wspominaliśmy przełamuje to poprzedni szczyt z grudnia 2023 r. wynoszący 724 000. Dane te, pochodzące z platformy Dune Analytics udostępnione przez firmę badawczą Crypto Koryo, zajmującą się badaniem blockchain, wskazują na znaczące przyjęcie i wykorzystanie Runes. Dzieje się to obok tradycyjnych transakcji Bitcoin, w tym zwykłych transakcji peer-to-peer, BRC-20 i Ordinals. 

Analizy pokazują, że Runy odnotowały największą aktywność, przekraczając 750 000 transakcji 23 kwietnia. Jednak następnego dnia nastąpił znaczny spadek, a liczba transakcji spadła do 312 000, czyli mniej niż połowę całkowitej liczby transakcji z poprzedniego dnia. 

Zrównoważone źródło dochodów dla górników Bitcoin? 

Eksperci branżowi wydają się być podzieleni co do tego, czy protokół Runes będzie stanowił zrównoważone źródło dochodów dla górników Bitcoin. Nowy protokół, wprowadzony przez twórcę Ordinals Caseya Rodarmora, jest promowany jako bardziej efektywny sposób generowania tokenów w sieci Bitcoin (w porównaniu z BRC-20). 

Jednak niektórzy komentatorzy, tacy jak Nikita Zhavoronkov z Blockchair, skrytykowali ilość miejsca w blokach zajmowaną przez transakcje Runes. Zasugerowali, że Bitcoin odszedł od pierwotnej wizji Satoshiego Nakamoto jako elektronicznego systemu gotówkowego typu peer-to-peer. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.