Bitcoin odnotowuje największy miesięczny wzrost w historii

2024-03-05 / Tagi:

Bitcoin odnotowuje największy miesięczny wzrost w historii

Ostatni wzrost ceny Bitcoina spowodował, że kryptowaluta ta odnotowała największy miesięczny wzrost i najdłuższą miesięczną zieloną świecę w historii. Niektórzy analitycy uważają, że wydarzenie to może potencjalnie popchnąć aktywa w kierunku znacznych wzrostów. 

Największa miesięczna zielona świeca w historii 

Ostatni wzrost ceny Bitcoina spowodował, że ten aktywo to odnotowało najdłuższą miesięczną zieloną świecę w historii, wywołując spekulacje na temat bliskości świecy Boga. 

Przypominamy, że świeca Boga to masywny wzór świecowy, który oznacza gwałtowny wzrost wartości aktywów. Jest to największa świeca na wykresie handlowym i jest uważana za zbyt piękną, aby mogła być prawdziwa. Niektórzy analitycy uważają, że świeca Boga może potencjalnie popchnąć aktywa w kierunku znacznych wzrostów. Co ciekawe, Bitcoin był świadkiem podobnych doświadczeń w lutym, marcu oraz październiku 2021 roku, jednak żaden z wykresów nie był tak duży jak ten odnotowany w zeszłym miesiącu. 

Najdłuższe miesięczne wzrosty 

Jak już wspominaliśmy, w lutym 2021 r. Bitcoin zanotował zieloną świecę o wartości 12 100 dolarów, co oznacza miesięczny wzrost o 36%. Wartość tej kryptowaluty rozpoczęła miesiąc od ceny 33 128 USD, a zakończyła na poziomie 45 238 USD po wzroście do 58 372 USD. W następnym miesiącu Bitcoin zanotował kolejną świecę, wykazując wzrost o 13 500 dolarów, czyli o 29%. Jeszcze większą świecę Bitcoin zanotował w październiku tego samego roku, kiedy wzrósł z 43 822 dolarów do 61 357 dolarów. Świeca o wartości 17 500 dolarów jest drugą co do wielkości w historii. 

W zeszłym miesiącu cena Bitcoina wzrosła z 42 580 dolarów do 63 999 dolarów i zakończyła miesiąc na poziomie 61 206 dolarów. Spowodowało to utworzenie świecy o wartości około 20 000 dolarów, największej w historii tego aktywa. 

BTC rośnie w kierunku 120 000 dolarów 

Bitcoin przełamał w zeszłym miesiącu znaczny poziom oporu i krótkoterminową cenę docelową. Napędzane to było wysokim popytem ze strony dużych amerykańskich inwestorów, w tym rynku funduszy ETF BTC, na czele którego stoi dziewięć nowych produktów spot. Warto podkreślić, że popyt ze strony funduszy ETF prawie 10- krotnie przekroczył podaż ze strony koparek Bitcoin, wywierając pozytywną presję na cenę tego aktywa. 

Analitycy kryptowalut spodziewają się, że popyt utrzyma się na stałym poziomie, ponieważ instytucje i ważni inwestorzy wykorzystują te regulowane produkty, aby uzyskać dostęp do BTC. Sygnalizuje to potencjalną kontynuację obecnego trendu. W związku z tym Bitcoin może przekroczyć swój rekordowy poziom 69 000 dolarów i to jeszcze przed kwietniowym halvingiem. 

W związku z tym BTC może w najbliższej przyszłości wydrukować boską świecę. Będzie to miało miejsce, gdy jego cena wzrośnie w kierunku przewidywanych szczytów, takich jak 120 000 dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.