Bitcoin i Ethereum notują poziomy najwyższe od 6 tygodni

2024-05-22 / Tagi:

Bitcoin i Ethereum notują poziomy najwyższe od 6 tygodni

Po kilku dniach handlu bocznego na poziomie około 67 000 dolarów, Bitcoin przeszedł do ostrej ofensywy, skacząc o kilka tysięcy w górę i osiągając wielotygodniowy szczyt na poziomie 72 000 dolarów. Wzrostowi altcoinów przewodziło Ethereum, które w pewnym momencie wzrosło gwałtownie o około 20%. 

Zmienność na rynku kryptowalut 

Jak wiadomo rynek kryptowalut cechuje ogromna zmienność, i dokładnie to wydarzyło się w ciągu ostatnich siedmiu dni. W ubiegły wtorek główna kryptowaluta nie przekroczyła wartości 63 000 dolarów i spadła do poziomu 61 000 dolarów. Jednak cena Bitcoina zaczęła rosnąć tuż po tym, jak w ubiegłą środę zostały opublikowane dane o CPI w USA. Wówczas jego wartość osiągnęła poziom około 67 000 dolarów. Po kilku kolejnych wahaniach wokół tego poziomu, Bitcoin w weekend uspokoił się i utrzymywał swoją wartość w przedziale od 66 000 do 67 000 dolarów. 

BTC odzyskuje 72 000 dolarów 

Poniedziałek również rozpoczął się spokojnie, ale krajobraz zmienił się podczas wieczornej sesji w USA, wówczas cena BTC eksplodowała. W ciągu kilku godzin wartość kryptowaluty gwałtownie wzrosła o około pięć tysięcy i osiągnęła najwyższy od sześciu tygodni poziom 72 000 dolarów. 

Pomimo odbicia od tego czasu, Bitcoin nadal utrzymuje się na poziomie powyżej 70 000 dolarów, co oznacza wzrost o 6% w ciągu dnia. Z kolei jego kapitalizacja rynkowa osiągnęła 1,4 biliona dolarów, ale jego dominacja nad altami spadła do poniżej 51%. 

Wysokie notowania Ethereum 

Wiadomość, która poruszyła cały rynek kryptowalut, była związana z Ethereum i ostatecznym zatwierdzeniem spotowych funduszy ETF w Stanach Zjednoczonych. Naturalnie, najwięcej zyskał instrument bazowy – ETH wzrósł w pewnym momencie o 20% z około 3100 dolarów do ponad 3700 dolarów. Wynik ten stanowił najwyższą cenę od 9 kwietnia. 

Także Binance Coin, Ripple, Toncoin, Dogecoin, Cardano, Shiba Inu, Polkadot i Bitcoin Cash są na plusie, ze wzrostem do 8%. Avalanche zanotował drugi dwucyfrowy wzrost w porównaniu z altami o większej kapitalizacji. 

Warto zauważyć, że całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut dodała około 200 miliardów dolarów w ciągu dnia. Wskaźnik ten wynosi obecnie 2,750 biliona dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.