Bitcoin dominuje napływy instytucjonalne 

2023-11-02 / Tagi:

Bitcoin dominuje napływy instytucjonalne 

Analizy pokazują, że w ubiegłym tygodniu nastąpił znaczny napływ kryptowalutowych produktów inwestycyjnych. Wiele wskazuje, że zaufanie inwestorów pozostało optymistyczne w obliczu perspektyw zatwierdzenia kasowych funduszy ETF Bitcoin. 

Bitcoin zdominował napływy 

Z najnowszego wydania tygodniowego raportu CoinShares Digital Asset Fund Flows Fund wynika, że napływy z produktów inwestycyjnych w zakresie aktywów cyfrowych osiągnęły wartość 326 mln dolarów, co oznacza najwyższy tygodniowy napływ od lipca 2022 r. Wiele wskazują na to, że przyczyną masowego napływu środków może być rosnący optymizm inwestorów, którzy liczą na to, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdzi w najbliższym czasie fundusz ETF oparty na Bitcoin

W efekcie Bitcoin zdominował napływy, stanowiąc 90% całości wynoszącej 296 milionów dolarów. Ponadto niedawny wzrost cen doprowadził również do napływu 15 milionów dolarów do krótkich produktów inwestycyjnych Bitcoin. Co ciekawe, Ethereum odnotowało kolejne 6 milionów dolarów odpływu, ponieważ nastroje inwestorów pozostały kiepskie. 

Solana na szczycie altcoinów 

Dane pokazują też, że w tym okresie Solana przewodziła grupie altcoinów z wpływami w wysokości 24 milionów dolarów. W ubiegłym tygodniu produkty oparte na Solanie wyróżniały się na tle konkurentów i odnotowały w październiku najbardziej znaczący wzrost AUM (o ponad 74%) do 140 milionów dolarów. 

Z regionalnego punktu widzenia zaledwie 12% całkowitych przepływów, wynoszących 38 milionów dolarów, pochodziło ze Stanów Zjednoczonych. Największy napływ środków pochodził z Kanady, Niemiec i Szwajcarii, gdzie inwestycje wyniosły odpowiednio 134 mln dolarów, 82 mln dolarów i 50 mln dolarów. Warto zauważyć, że Azja odnotowała najwyższy tygodniowy napływ środków na poziomie 28 mln dolarów, podczas gdy łączna wartość zarządzanych aktywów regionu osiągnęła 37,8 mld dolarów. Stanowi to najwyższy poziom od maja 2022 r. 

– Napływy od miesiąca wynoszą obecnie blisko pół miliarda dolarów. Choć dla Bitcoina jest to pozytywny wynik, to ten tygodniowy napływ plasuje się dopiero na 21. miejscu w historii, co sugeruje dalszą powściągliwość wśród inwestorów, chociaż wierzymy, że utworzenie ETF opartego na kasie jest obecnie wysoce prawdopodobne w nadchodzących miesiącach i będzie stanowić skokową zmianę dla branży z punktu widzenia regulacyjnego – możemy przeczytać w raporcie. 

Kluczowa wartość Bitcoina 

W poniedziałkowej aktualizacji James Butterfill, dyrektor ds. badań firmy powiedział, że wzrost wartości Bitcoina do 40 000 dolarów wskazywałby na „transformacyjną zmianę” w „postrzeganiu regulacyjnym” kryptowalut, co przygotowałoby grunt pod akceptację Bitcoina w głównym nurcie, równolegle z ustalonymi klasami aktywów, takimi jak złoto. 

Biorąc pod uwagę obecną dynamikę, Butterfill uważa, że ten kamień milowy można osiągnąć już w tym tygodniu. Do tej prognozy należy jednak podchodzić ostrożnie. Wszelkie niepowodzenia w przewidywanym harmonogramie dla spotowych funduszy ETF mogą odwrócić trend cenowy, potencjalnie przeciągając go z powrotem do przedziału 20 000 dolarów. 

Co więcej, jeśli Bitcoin będzie w stanie utrzymać poziom 40 000 dolarów przez dłuższy okres, prawdopodobnie będzie to oznaczać początek nowej, wzrostowej fazy na rynku kryptowalut. Według dyrektora CoinShares wydarzenie to oznaczałaby znaczącą zmianę w narracji medialnej wokół Bitcoina i szerszego ekosystemu krypto. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.