Apple opóźnia uruchomienie mobilnego portfela Uniswap 

2023-03-06 / Tagi: giełdy kryptowalut

Apple opóźnia uruchomienie mobilnego portfela Uniswap 

Uniswap Labs ogłosiło swoje plany związane z wydaniem nowego samoobsługowego portfela mobilnego. Umożliwi on użytkownikom wymianę w sieciach warstwy 1 lub warstwy 2 bez konieczności przełączania łańcucha bloków. Niestety proces zatwierdzania Apple opóźnia uruchomienie pełnej wersji aplikacji. 

Portfel mobilny Uniswap 

3 marca Uniswap Labs, firma stojąca za zdecentralizowaną giełdą Uniswap, ogłosiła uruchomienie swojego cyfrowego portfela na urządzenia mobilne. Jednak samoobsługowa aplikacja typu open source jest aktualnie dostępna w ograniczonej wersji. Firma ogłosiła bowiem, że Apple nie wydało zgody na uruchomienie aplikacji. 

Zgodnie z zapowiedziami portfel ma umożliwić użytkownikom sprawdzanie wykresów cen i wyszukiwanie dowolnych tokenów w różnych sieciach, w tym Ethereum, Polygon, Arbitrum i Optimism. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, Uniswap Labs przy audycie portfela współpracowało z firmą Trail of Bits. Ponadto frazy początkowe i klucze prywatne zarówno zaimportowanych, jak i nowo utworzonych portfeli będą szyfrowane i przechowywane na urządzeniach korzystających z bezpiecznej strefy firmy Apple, która jest wykluczona z kopii zapasowych urządzeń. Platforma Uniswap ogłosiła również, że użytkownicy będą mogli ręcznie przechowywać swoje frazy początkowe za pomocą papierowej kopii lub szyfrować i przechowywać je na iCloud. 

Problemy z Apple 

Niestety pomimo zatwierdzenia pierwszej wersji aplikacji w październiku, Uniswap Labs ostatecznie napotkało problemy ze strony Apple App Store. Chociaż inne portfele wymiany samoobsługowej zostały zatwierdzone, ostateczna wersja portfela mobilnego Uniswap została odrzucona przez Apple zaledwie kilka dni przed planowaną premierą w grudniu 2022 roku. 

Uniswap Labs poinformowało, że odpowiedziało na wszelkie pytania firmy Apple i zapewniło, że przestrzega swoich wytycznych. Jednak Apple wciąż nie wyraziło zgody na uruchomienie portfela, a Uniswap Labs pozostaje w zawieszeniu. W rezultacie platforma oferuje wczesny dostęp dla kilku tysięcy użytkowników Testflight, czekając na ostateczną zgodę na uruchomienie mobilnego narzędzia. 

Apple nie zgodzi się na naszą premierę i nie wiemy dlaczego. Utknęliśmy w zawieszeniu – możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym przez Uniswap. 

Wdrożenie Uniswap v3 na protokole warstwy 2 Boba Network 

Warto przypomnieć, że na początku lutego członkowie społeczności Uniswap głosowali za wdrożeniem Uniswap v3 na protokole warstwy 2 Boba Network na Ethereum. Oznacza, że Boba Network będzie szóstym łańcuchem, który wdroży Uniswap v3. Ruch ten był wspierany przez kilka podmiotów, takich jak GFX Labs, Blockchain w Michigan, Gauntlet i ConsenSys. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.