MetaMask ostrzega użytkowników sprzętów Apple

2022-04-19 / Tagi:

MetaMask ostrzega użytkowników sprzętów Apple

MetaMask ostrzega użytkowników Apple przed atakami phishingowymi iCloud. W celu ochrony zaleca im ustawienie wystarczająco silnych haseł – ma to zminimalizować ryzyko utraty środków z portfela. 

MetaMask ostrzega przed iCloud 

Kilka tygodni temu portfel MetaMask rozszerzył się na ekosystem Apple, umożliwiając użytkownikom kupowanie zasobów cyfrowych za pomocą Apple Pay. Dzięki temu klienci mogli nabywać kryptowaluty za pomocą kart debetowych lub kredytowych, eliminując konieczność wcześniejszego wysyłania ETH do aplikacji. 

W ostatnim tweecie portfel kryptowalut ostrzegł użytkowników Apple, by zachowali ostrożność, ponieważ mogą stać się ofiarami ataków phishingowych. MetaMask poradził im, aby utworzyli silne hasła, ponieważ w przeciwnym razie przestępcy mogą ukraść ich środki z portfela. 

Ponadto MetaMask wyjaśnił, że klienci mogą wyłączyć tworzenie kopii zapasowych iCloud, wyłączając niektóre funkcje platformy. 

Co ciekawe ostrzeżenie pojawiło się kilka dni po tym, jak użytkownik Twittera, noszący inicjały „revive_dom”, ogłosił, że jego cały portfel MetaMask (zawierający kryptowaluty i NFT o wartości 650 000 USD) został wyczyszczony przez hakerów. 

MetaMask w centrum społeczności Web3 

Wyprodukowany przez nowojorskie studio internetowe ConsenSys, MetaMask jest jednym z najpopularniejszych w branży portfeli do przechowywania Ethereum i innych kryptowalut, z ponad 30 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie . 

Portfel jest również dostępny za pośrednictwem rozszerzenia przeglądarki, jest połączony z wieloma aplikacjami Web3 i jest aktywnie wykorzystywany do zakupu NFT. 

MetaMask uruchamia swój token 

Przypominamy, że prawie miesiąc temu portfel Ethereum (czym jest Ethereum?) ogłosił prace nad uruchomieniem natywnego tokena. Stało się to w momencie przekroczenia przez MetaMask 30 milionów aktywnych użytkowników – kiedy to wielu klientów spodziewało się nadchodzącego zrzutu. Niemniej jednak szef operacyjny MetaMask zapewniał, że token nie zostanie zaprojektowany, jako „cash grab”. 

Ponadto zespół uruchomił zdecentralizowaną organizację autonomiczną (DAO). W przeciwieństwie do innych podobnych podmiotów, zwykle pomyślanych, jako alternatywny model zarządzania, jego głównym celem będzie finansowanie rozwoju portfela. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.