Aktualizacja Cardano Vasil – ADA wzrasta o 6%  

2022-09-26 / Tagi:

Aktualizacja Cardano Vasil – ADA wzrasta o 6%  

Długo oczekiwany hard fork sieci Cardano miał miejsce 22 września. Zgodnie z zapowiedziami aktualizacja Vasil ma ze sobą przynieść nie tylko poprawę wydajności, ale także i możliwości. Co ciekawe, kryptowaluta ADA zareagowała na to wydarzenie wzrostem ceny. 

Hard fork Cardano 

Mimo tego, że data hard forka Vasil była przenoszona kilka razy (w czerwcu i lipcu) do aktualizacji sieci Cardano doszło ostatecznie kilka dni temu. Natywna kryptowaluta zareagowała na to wydarzenie wzrostem ceny. Przypominamy, że aktualizacja ta była dotychczas reklamowana jako najważniejsza dla łańcucha bloków wspieranego przez IOG od czasu wdrożenia inteligentnych kontraktów, co miało miejsce rok temu. Założyciel IOG, Charles Hoskinson zapowiadał, że Vasil jest „najtrudniejszą aktualizacją, jaką kiedykolwiek musieliśmy zrobić jako ekosystem”.  

W czwartek zespół IOG ostatecznie ogłosił w mediach społecznościowych, że hard fork Vasil został pomyślnie wdrożony 22 września i przedstawił niektóre korzyści, jakie przyniesie on całej sieci. 

Ulepszenia sieci Cardano 

Hard fork Cardano, nazwany na cześć słynnego bułgarskiego matematyka Vasila Dabova, zawiera kilka propozycji ulepszeń sieci Cardano (CIP) – wejścia referencyjne (CIP-31), dane inline (CIP-32), skrypty referencyjne (CIP-33), wyjścia pomocnicze (CIP-40) oraz „rurociągi dyfuzyjne”. 

Jak już wspominaliśmy wyżej aktualizacja Vasil miała nastąpić pod koniec czerwca, ale została przełożona na koniec lipca, wówczas została ponownie opóźniona z powodu problemów z poprzednimi wersjami węzłów. 

Notowania ADA w górę 

Warto podkreślić, że obok hard forka Vasil Cardano wciąż opracowuje własne rozwiązanie do skalowania warstwy 2 – Hydra. Zgodnie z zapowiedziami rozwiązanie to powinno ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku. 

Co ciekawe, natywna kryptowaluta Cardano zareagowała pozytywnie na wiadomości odnoszące się do aktualizacji Vasil. Aktywo to zanotowało dzienny wzrost wynoszący 6%. W związku z tym wartość ADA obecnie wynosi około 0,5 USD. Pomimo natychmiastowego skoku, niedawny raport Messari wskazywał, że aktywa zostały już „agresywnie” wycenione. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.