2022-08-24 / Tagi:
W środę na rynku krypto zapanowała względna stabilizacja. Bitcoin wciąż bez znaczących ruchów cenowych – pozostał na poziomie około 21 000 USD. Jednym z nielicznych wyjątków jest Bitcoin Cash, który wzrósł o 7%.
Zeszłotygodniowa ekstremalna zmienność, która zaledwie w ciągu kilku dni popchnęła Bitcoin w dół o ponad 4000 dolarów, do dziś nie została powtórzona.
Ostatni znaczący ruch cenowy miał miejsce w miniony weekend, kiedy BTC spadł do najniższego od trzech tygodni poziomu 20 800 USD. Jednak aktywo to dobrze zareagowało na ten spadek i szybko odzyskało poziom 21 000 USD. Od tego czasu notowania Bitcoina pozostały stosunkowo nieruchome wokół tej wartości, z kilkoma niewielkimi ruchami cenowymi, które zostały natychmiast zatrzymane. Obecnie cena BTC wynosi nieco ponad 21 000 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wciąż przekracza 400 miliardów USD.
Co zaskakujące, w ciągu ostatnich 24 godzin większość alternatywnych monet nie było dotkniętych znacznymi wahaniami cen.
Ethereum do niedawna było dość niestabilne. Szum związany z nadchodzącym połączeniem spowodował, że około dziesięć dni temu aktywa to osiągnęło najwyższy poziom od wielu miesięcy, który wynosił ponad 2050 USD. Warto dodać, że w następnym tygodniu ETH stracił ponad 500 USD, jednak w tej chwili po niewielkim dziennym wzroście wynosi ponad 1600 USD.
Ripple, Polkadot, Shiba Inu i Avalanche również są teraz lekko zielone. Z kolei Binance Coin, Cardano, Solana, Dogecoin i Polygon odnotowały nieznaczne straty.
Jako jeden z nielicznych wyjątków na rynku krypto jawi się Bitcoin Cash. Kryptowaluta ta wyróżnia się wśród aktywów o średniej kapitalizacji – w ostatnich godzinach zanotowała 7% wzrost do 135 USD.
Przypominamy, że wczoraj podobne zaskoczenie wywołało to, że klasyczne monety Terra zyskały na wartości.
Co ważne, ogólna kapitalizacja rynku kryptowalut zdołała obronić poziom 1 biliona dolarów.
Źródło: cryptopotato.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.