2022-08-19 / Tagi:
Aplikacja portfela Phantom uruchomiła nową funkcję Burn Token. Umożliwia ona użytkownikom usuwanie spamowych NFT, które zostały wysłane przez oszustów. Co więcej, osoby które skorzystają z tego rozwiązania zyskają dodatkowy bonus w postaci SOL.
Phantom, dostawca portfela opartego na Solanie, uruchomił nową funkcję, która pozwala użytkownikom na usuwanie niechcianych NFT wysyłanych przez oszustów. Zgodnie z czwartkowym komunikatem zespołu Phantom, nowa funkcja jest dostępna za pośrednictwem zakładki Burn Token w aplikacji portfela Phantom. Co więcej, użytkownicy, którzy będą z niej korzystali każdorazowo otrzymają niewielki depozyt w postaci kryptowaluty Solana (SOL).
– Wciąż żyjemy w czasach Dzikiego Zachodu w sieci Web3. Wraz ze wzrostem ekosystemu kryptograficznego rośnie liczba złych osób szukających sposobów na kradzież środków użytkownika. Szybki wzrost popularności NFT doprowadził do coraz powszechniejszej metody ataku oszustów – spamowych NFT – czytamy w komunikacie.
Phantom zauważył, że problem ten był szczególnie rozpowszechniony na Solanie. Zakłada się, że miało to miejsce z uwagi na niskie opłaty transakcyjne – niektórzy często masowo wysyłali rzekomo darmowe NFT zawierające złośliwe linki.
Spam NFT zazwyczaj skłania odbiorcę do kliknięcia łącza w celu uzyskania darmowego NFT. Jednak po zakończeniu tego procesu, ich fundusze zostają usunięte z ich portfela. Zdarza się też, że link poprosi odbiorcę o wprowadzenie frazy początkowej, co w efekcie daje ten sam wynik – utratę środków z portfela.
– Te oszustwa stają się coraz bardziej wyrafinowane. Na przykład, gdy adres umowy i domena zostaną zidentyfikowane jako złośliwe, oszuści mogą zmienić metadane NFT, aby uniknąć umieszczenia na liście zablokowanych. To może wydawać się niekończącą się grą w Whack-A-Mole – czytamy na blogu.
Obecny ruch jest częścią szerszej inicjatywy Phantom, mającej na celu zwalczanie spamowych NFT i oszustw. Zespół stwierdził, że zwalcza oszustów także za pomocą swojego systemu ostrzegania przed phishingiem, który ostrzega użytkowników o „wszelkich złośliwych transakcjach, które mogą naruszyć ich zasoby lub uprawnienia” po kliknięciu podejrzanych linków.
W poście dodano, że Phantom współpracuje obecnie z Blowfish, aby poprawić sposób, w jaki „ostrzegamy użytkowników przed próbami phishingu”.
– Chociaż dzisiaj wprowadzamy NFT Burning, nie poprzestajemy na tym. Użytkownicy mogą spodziewać się w przyszłości bardziej zautomatyzowanego wykrywania spamu. Korzystając z dostawców takich jak SimpleHash i naszych własnych raportów wewnętrznych, będziemy w stanie ocenić, czy NFT może być spamem – czytamy w poście.
Według firmy, Phantom jest jednym z najpopularniejszych dostawców portfeli dla transakcji NFT opartych na Solanie i DeFi – posiada ponad 2 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie.
Przypominamy, że na początku sierpnia konkurencyjna firma portfelowa Slope na skutek luki w zabezpieczeniach spowodowała utratę środków o wartości około 8 milionów dolarów na blockchainie Solana. W analizie dotyczącej tego zdarzenia, szef komunikacji Solany – Austin Fedora, stwierdził, że 60% ofiar ataku to użytkownicy Phantom, pomimo problemu pochodzącego ze Slope.
Warto dodać, że Solana zanotowała największy wolumen sprzedaży NFT w lipcu na poziomie 56,1 miliona dolarów, ustępując tylko Ethereum, który odnotowało wówczas wolumen sprzedaży na poziomie 535,6 miliona dolarów.
źródło: cointelegraph.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.