2024-03-25 / Tagi:
Dane pokazują, że w tym roku Solana skupiła na sobie prawie połowę światowego zainteresowania inwestorów kryptowalutami. Tym samym blockchain ten przyćmił takie sieci, jak Ethereum, BNB Chain oraz Avalanche.
Według najnowszego raportu platformy CoinGecko, Solana (SOL) stała się najpopularniejszym ekosystemem blockchain w 2024 roku. Sieć zdobyła prawie 50% światowego zainteresowania inwestorów kryptowalut. Wspomniany raport przedstawia tegoroczne, przyspieszone odrodzenie Solany, które obecnie znajduje się na poziomie 177 dolarów i zbliża się do maksimów z 2021 roku. Co stoi za popularnością tego blockchainu? Wiele przemawia za tym, że ogromne zainteresowanie projektem Solana spowodowane jest między innymi liczbą monet-memów, które zdominowały rynek. W związku z tym w sieci powstały popularne tokeny, takie jak Dogwifhat (WIF) i Bonk (BONK).
Jednak na wspomnianych wyżej tokenach nie kończy się popularność sieci, bowiem nowi konkurenci wywołują coraz większy szum. Z doniesień medialnych wynika, że Slerf (SLERF) jest obecnie jedną z najpopularniejszych monet memowych opartych na Solanie, tuż za nią znajduje się Book of Meme (BOME).
Platforma CoinGecko podkreśliła również znaczenie ekosystemu zdecentralizowanych finansów (DeFI) Solany i jego szybki rozwój. Co więcej, od początku roku takie ciekawe projekty jak Parcl, Pyth Network, Jupiter i Marinade, radzą sobie wyjątkowo dobrze na rynku kryptowalut.
Według portalu DefiLlama TVL (Total Value Locked) Solany wynosi obecnie 4 miliardy dolarów, co oznacza wzrost o 200% w porównaniu z pierwszym stycznia 2024 roku.
Warto zauważyć, że ostatnie siedem dni było interesujące dla rynku kryptowalut, ponieważ Bitcoin (BTC) i wiele wiodących aktywów kryptograficznych odnotowało w tym czasie znaczny spadek, a następnie częściowe ożywienie.
W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina wynosi około 66 000 dolarów, co oznacza spadek o 2% w ciągu tygodnia. Według platformy CoinGecko, Ethereum (ETH) również nieznacznie odrobiło swoje straty. Obecnie tygodniowe spadki tej kryptowaluty wynoszą około 5%.
Jednak wiele wskazuje na to, że Solana najwyraźniej wyszła na szczyt stosunkowo bez szwanku. Aktywo to odnotowało tygodniowy wzrost o 5,1%, osiągając cenę nieco poniżej 180 dolarów.
Źródło: cryptopotato.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.