2023-10-04 / Tagi:
29 września firma Polygon Labs ogłosiła, że platforma Google Cloud dołączyła do sieci Polygon w charakterze walidatora. Tym samym firma znalazła się w gronie ponad 100 innych walidatorów weryfikujących transakcje w sieci Ethereum warstwy 2.
Polygon Labs 29 września ogłosiło, że firma Google Cloud dołączyła do sieci Polygon proof-of-stake w charakterze walidatora. Tym samym platforma dołączyła do ponad 100 innych walidatorów weryfikujących transakcje w sieci Ethereum warstwy 2.
W poście opublikowanym przez Polygon Labs na platformie X (dawniej Twitter) możemy przeczytać, że „ta sama infrastruktura, która obsługuje @YouTube i @gmail, pomaga od teraz zabezpieczyć szybki i tani protokół Ethereum dla wszystkich Polygon”.
Warto przypomnieć, że walidatory w sieci Polygon pomagają zabezpieczyć sieć poprzez obsługę węzłów, obstawiając MATIC oraz uczestnicząc w mechanizmach konsensusu typu „proof-of-stake”. I chociaż wielu walidatorów Polygon jest wciąż anonimowych, Google Cloud dołączyło teraz do niemieckiej firmy Deutsche Telekom, jednej z największych europejskich firm telekomunikacyjnych, działającej już oficjalnie w tej sieci.
Co ciekawe, konto Google Cloud Singapore potwierdziło w X, że Google Cloud „służy teraz jako weryfikator w sieci Polygon PoS”, dodając, że „wspólnie z ponad 100 innymi weryfikatorami będzie przyczyniać się do zbiorowego bezpieczeństwa, zarządzania i decentralizacji sieci”.
Firma Google Cloud w opublikowanym komunikacie opisuje swoje relacje z Polygon Labs jako „ciągłą współpracę strategiczną”. Oprócz ogłoszenia, że dołączy do sieci w charakterze walidatora, firma Google Cloud Asia Pacific opublikowała także w YouTube film zatytułowany „Polygon Labs pracuje nad przyszłością Web3 dla wszystkich”.
Należy dodać, że firma Polygon Labs uruchomiła niedawno inicjatywę „Polygon 2.0”, która ma na celu aktualizację sieci Polygon. Jak donosił już portal Cointelegraph najbliższa faza, czyli tzw. „Faza 0” obejmuje trzy propozycje ulepszeń sieci Polygon – PIP 17-19. PIP 17 dotyczy przejścia z MATIC na nowy token POL, natomiast PIP 18 i 19 dotyczą działań wspierających, takich jak opis techniczny POL i aktualizacja tokenów gazowych. Według Polygon zmiany mają rozpocząć się już w czwartym kwartale 2023 roku.
Źródło: cointelegraph.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.