2022-10-17 / Tagi:
Początek tygodnia na rynku kryptowalut zaczyna się od niewielkich lub zerowych ruchów większości aktywów – Bitcoin utknął na poziomie około 19 000 USD. Z kolei altcoiny notują lekkie wzrosty, wyjątkiem jest tu jedynie XRP.
Pod koniec zeszłego tygodnia BTC doświadczył dużej zmienności, wtedy to pojawiły się dane o CPI w USA. Mimo tego, że były one w większości zgodne z oczekiwaniami rynku, Bitcoin skierował się prosto na południe i spadł do najniższego od trzech tygodni poziomu 18 200 USD. Zwykle tak bywa w przypadku informacji ogłaszanych przez Stany Zjednoczone. Jednak co ciekawe, tym razem wahania cen były kontynuowane w przeciwnym kierunku. W ciągu kilku godzin kryptowaluta wzrosła do prawie 20 000 USD. Oznacza to tygodniowe maksimum BTC. Niemniej ostatecznie nie udało mu się przekroczyć tego poziomu i w piątek powrócił do 19 000 USD. Doszło do tego wraz z piątkową krwawą łaźnią na Wall Street.
Ostatni weekend był w większości spokojny, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich tygodniach. W związku z tym BTC nadal wynosi około 19 000 USD. Kapitalizacja rynkowa jest bliska 370 miliardów dolarów, a jej dominacja nad altcoinami nadal wynosi 40%.
Warto podkreślić, że pod koniec tygodnia alternatywne monety przeszły podobną zmienność jak Bitcoin, jednak w weekend mogliśmy zaobserwować nieco inne ruchy na rynku. Od wczoraj Ethereum zyskało mniej niż 2% i wynosi tylko trochę powyżej 1300 USD. A Binance Coin, Solana, MATIC, TRON i Avalanche również notują niewielkie zyski.
Z kolei QNT po 9% dziennym wzroście jest najlepszym graczem spośród altów o średniej kapitalizacji.
Natomiast Cardano, Dogecoin, Polkadot i Shiba Inu odnotowują nieznaczne straty w swoich poziomach. Co więcej, od wczoraj Ripple spadł o 3,5%. A niedawny high-flyer stracił około 13% w ciągu ostatnich siedmiu dni.
Ogólnie jednak kapitalizacja rynkowa kryptowalut pozostała niezmienna i nadal wynosi 925 miliardów dolarów.
Źródło: cryptopotato.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.