98% altcoinów w bieżącym cyklu osiągnęło szczyt 

2024-07-10 / Tagi:

98% altcoinów w bieżącym cyklu osiągnęło szczyt 

Andrew Kang, założyciel Mechanism Capital wskazał, że w bieżącym cyklu ponad 98% altcoinów osiągnęło już swój szczyt. Prognozuje też, że tylko kilka wybranych monet może osiągnąć nowe maksima. Co ciekawe, to memecoiny mają ku temu większy potencjał. 

Czy to dobry moment na zakup altcoinów? 

Andrew Kang, założyciel Mechanism Capital uznał, że w bieżącym cyklu ponad 98% altcoinów osiągnęło już swój szczyt. Swoją opinię opiera na oświadczeniu, które opublikował około tydzień temu. Wówczas zauważył, że Bitcoin doprowadził rynek kryptowalut do punktu zwrotnego. 

W swoim wpisie z 7 lipca Kang zwrócił uwagę na powszechny błąd na rynkach kryptowalut: kupowanie zbyt wcześnie, gdy trend zmienia się ze zwyżkowego na spadkowy. Podkreślił, że korekty następujące po znaczących załamaniach struktury rynku mają tendencję do bycia głębszymi i dłuższymi niż oczekiwano. 

– Nie kupujesz, gdy kilka osób jest pesymistycznie nastawionych do 10% od szczytów BTC. Niektórzy muszą sprzedać, aby cena spadła. Kupujesz na następny cykl, gdy wszyscy są w likwidacji, ludzie opuszczają przestrzeń, a większość zastanawia się, czy kryptowaluty umarły na zawsze – stwierdził Kang. 

Nowe szczyty memecoinów 

Jeden z użytkowników platformy X odpowiedział na opinię Kanga, interpretując jego komentarz jako sugerujący, iż obecny cykl już się skończył i w najbliższym czasie nie ma sensu kupować. Kang w odpowiedzi uznał, że 98% altcoinów osiągnęło szczyt cyklu, z wyjątkiem może kilku monet, które mogą osiągnąć nowe maksima w ostatnim kwartale 2024 r. i na początku 2025 r. 

A jak memecoiny wpisują się w obecne prognozy? Analityk zauważył, że aktywa te prawdopodobnie stanowią większość monet, które mają szansę na to, by osiągnąć nowe szczyty. 

– Istnieją setki tysięcy memecoinów, dlatego trzeba być bardzo wybiórczym – powiedział Kang. 

Perspektywy na przyszłość 

Aktualnie branża kryptowalut uważnie obserwuje amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która w najbliższym czasie ma podjąć decyzję odnośnie uruchomienia spotowego handlu ETH ETF. Analitycy i obserwatorzy rynku są do tego optymistycznie nastawieni i uważają, że decyzja SEC, spodziewana w ciągu najbliższych dwóch tygodni. To wydarzenie może wywołać nowy rajd Ethereum

Warto dodać, że w opinii Kanga Bitcoin przekształca się w „aktywo supercykliczne”, wykazując cechy z poprzednich cykli, a jednocześnie zachowując się coraz bardziej jak dojrzałe makroaktywa. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.