8% wzrost ceny Ethereum 

2024-04-09 / Tagi:

8% wzrost ceny Ethereum 

Ceny Ethereum w poniedziałek zanotowały 8% wzrost na rynkach spotowych. Było to związane ze wzrostem nastrojów społecznych oraz optymizmem panującym wśród inwestorów zajmujących się instrumentami pochodnymi. 

Wzrost ceny ETH 

Według platformy CoinGecko ceny ETH wzrosły w ciągu ostatnich 24 godzin o około 8%, a 9 kwietnia wartość tego aktywa osiągnęła najwyższy poziom wynoszący 3722 dolarów. Jest to najwyższa cena, jaką Ethereum osiągnęło od 16 marca. Wartość aktywów jest obecnie o 9% niższa od najwyższej wartości z 2024 r., wynoszącej 4070 USD, i o 24% niższa od najwyższej w historii wartości z 2021 r., wynoszącej 4878 USD. 

Dla porównania, cena Bitcoina wzrosła w poniedziałek o 3%, osiągając w momencie pisania tego tekstu 71 395 dolarów. 

Co wpłynęło na dynamikę ceny ETH? 

Według firmy Lunar Crush, na dynamikę Ethereum mogło wpłynąć kilka czynników, w tym „ultra silna” aktywność społeczna i rynkowa. 

– Aktywność społeczna w dalszym ciągu przyspiesza, czemu towarzyszą zarówno silne akcje cenowe, jak i wolumen rynku – zauważono w poście na portalu X. 

Także rynki instrumentów pochodnych Ethereum wskazują na byczy sentyment do tego aktywa. Według giełdy Deribit obecnie jest około 600 milionów dolarów w otwartych pozycjach (OI) po cenie wykonania 4000 dolarów i 378 milionów dolarów po cenach wykonania wynoszących 3700 i 5000 dolarów. Pokazuje to nastawienie wzrostowe i byczy sentyment w związku z wygaśnięciem opcji na koniec miesiąca (26 kwietnia) – wówczas wygasa około 900 000 kontraktów na Ethereum o wartości 3,8 miliarda dolarów. 

Mało optymistyczne prognozy 

Nie wszyscy jednak są tak optymistyczni. Ekspert rynku kryptowalut Vijay Boyapati stwierdził, że działania związane z zatwierdzeniem ETF typu spot Ethereum nabierają tempa, ale mogą być krótkotrwałe, jeśli wniosek zostanie odrzucony. 

9 kwietnia firma analityczna Santiment zaobserwowała, że „dzięki wzrostowi Ethereum na początku tygodnia” aktywa ERC-20 „znacznie wyprzedziły rynki”, a sektor urósł w zeszłym tygodniu o 8,1%. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.