Wzrasta aktywność sieciowa Litecoina 

2023-06-06 / Tagi:

Wzrasta aktywność sieciowa Litecoina 

Na początku sierpnia Litecoin ma przejść trzeci halving. Wówczas nagroda za blok wypłacana górnikom ma zostać obniżona o 50% – do 6,25 LTC z 12,5 LTC. Co ciekawe, w ostatnim czasie, ta 12. co do wielkości kryptowaluta pod względem wartości rynkowej odnotowała duże zyski – jej cena wzrosła do 92,58 USD. 

Aktywność sieciowa Litecoina 

Dane z platformy IntoTheBlock wskazują, że Litecoin ma za sobą mocny miesiąc. Od końca kwietnia łączna liczba adresów wraz z saldem „intensywnie” wzrosła. Z opublikowanych informacji wynika, że obecnie istnieje 8,5 miliona adresów LTC, a jego cena po ostatnim spadku nabiera rozpędu. 

Zarówno liczba nowych, jak i aktywnych adresów oscyluje blisko nowych rekordów ustanowionych w lutym tego roku. W rzeczywistości nowe adresy tworzone w sieci Litecoin na krótko przekroczyły nowe adresy Bitcoin

Platforma Santiment niedawno stwierdziła, że jeśli trend zwiększania wolumenu w łańcuchu będzie się wciąż utrzymywał, to będzie to przemawiało za tym, że w oczekiwaniu na halving niektórzy duzi gracze zaczynają wskakiwać na swoje inwestycje LTC. 

Halving Litecoina 

Przypominamy, że Litecoin ma przejść trzecie zmniejszenie o połowę nagrody za wydobycie na początku sierpnia. Wówczas odbywająca się na bloku 2 140 000 nagroda za wydobycie Litecoina nagle spadnie z 12,5 LTC do zaledwie 6,25 LTC. 

– Halving LTC20, który nastąpi 10 sierpnia, będzie znaczącym wydarzeniem dla sieci Litecoin. Większość ekspertów spodziewa się, że wydarzenie będzie miało pozytywny wpływ na cenę Litecoina – możemy przeczytać w komunikacie Santiment. 

Szybkość mieszania Litecoin również była spójna. Po kilku niewielkich spadkach moc obliczeniowa dedykowana blockchainowi wzrosła o ponad 24% z 573 TH/s z początku roku do obecnej wartości 712 TH/s. Tuż za hashratem znajduje się trudność wydobycia, która wyniosła 25,12 miliona hashów. 

Zwiększone zainteresowanie kontraktami terminowymi 

Zbliżający się halving wpływa również na kontrakty terminowe Litecoin, które na całym świecie wzrosły o ponad 420 milionów dolarów. Według danych zebranych przez platformę Coinglass dało to wzrost o ponad 20% (od początku roku). 

W związku z tym otwarte zainteresowanie Litecoin Futures wzrosło do najwyższego poziomu od początku ubiegłego roku. Warto dodać, że otwarte pozycje odnoszą się do liczby otwartych kontraktów na instrumenty pochodne. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.