Wolumen obrotu Bitcoin Ordinals NFT spadł o 98% 

2023-08-21 / Tagi:

Wolumen obrotu Bitcoin Ordinals NFT spadł o 98% 

Platforma DappRadar poinformowała, że od maja wolumen obrotu Bitcoin Ordinals NFT spadł o 98%. Co więcej, wraz z tym spadkiem zmniejszyła się także liczba transakcji Bitcoin Ordinals – do zaledwie 20 571, notując 97% spadek. 

„Alarmujący” spadek aktywności użytkowników Bitcoin Ordinals NFT 

Platforma DappRadar wskazała na „alarmujący” spadek aktywności użytkowników Bitcoin Ordinals NTF – wolumen transakcji od maja spadł aż 98%. W raporcie z 17 sierpnia eksperci ujawnili, że całkowity wolumen sprzedaży Bitcoin Ordinals spadł z szczytowych poziomów 452 milionów dolarów do około 3 milionów dolarów (na dzień 14 sierpnia). W tym samym okresie zmniejszyła się również liczba transakcji – o około 97% do 20 571. DappRadar opisał to, jako ponury scenariusz dla rynku Ordinals. Podkreślono także, że potrzeba więcej czasu, aby ustalić, czy jest to „tymczasowe niepowodzenie”, czy też „systemowy problem NFT opartych na Bitcoin”. 

Ten gwałtowny spadek zarówno wielkości sprzedaży, jak i liczby w tak krótkim okresie jest alarmujący dla Bitcoin Ordinals. Podkreśla to słabnący entuzjazm, a może zaufanie do Bitcoin NFT – czytamy w raporcie. 

Czy to koniec Bitcoin NFT? 

Warto przypomnieć, że spadek następuje po wypełnionym szumem drugim kwartale dla Bitcoin Ordinals, w którym wolumeny transakcji i aktywność użytkowników gwałtownie wzrosły w porównaniu z pierwszym kwartałem 2023 r. 

– Chociaż wahania wolumenu sprzedaży można przypisać dynamice rynku, stały spadek liczby transakcji może wskazywać na szersze problemy. Sugeruje to, że mniej traderów angażuje się w Bitcoin Ordinals, co może budzić obawy co do jego długowieczności i znaczenia w przestrzeni NFT – dodano w raporcie. 

Platforma DappRadar zasugerowała, że kluczową kwestią dotyczącą trwałości Ordinals jest to, że społeczność Bitcoin ma podzielone poglądy na temat tego, czy NFT powinny znajdować się w sieci, czy nie. Co nie stanowi to problemów dla Ethereum i innych łańcuchów bloków. 

Bitcoin jako magazyn wartości 

Eksperci platformy dodali także, że nadchodzące miesiące będą miały kluczowe znaczenie dla ustalenia, czy Bitcoin znajdzie przyczółek w ciągle ewoluującym krajobrazie NFT, czy też powróci do swojej podstawowej roli magazynu wartości. 

W społeczności pojawiają się głosy, które postrzegają Bitcoin przede wszystkim jako„ cyfrowe złoto”, sugerując, że jego podstawowa funkcja powinna pozostać magazynem wartości. Z drugiej strony, Ethereum jest często określane jako „cyfrowa ropa”, co wskazuje na jego rolę w napędzaniu gospodarki cyfrowej – czytamy w raporcie. 

Według danych platformy CryptoSlam, w ciągu ostatnich 30 dni sieć Bitcoin zajmowała siódme miejsce pod względem wielkości sprzedaży NFT – z 14,6 milionami dolarów wygenerowanymi od 21 989 kupujących. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.