We wtorek rynki kryptowalut straciły 70 miliardów dolarów 

2022-11-08 / Tagi:

We wtorek rynki kryptowalut straciły 70 miliardów dolarów 

Bitcoin po kilku dniach handlu powyżej pożądanej linii 20 000 USD, we wtorek odnotował straty i spadł poniżej tego poziomu. Większość altcoinów także jest na minusie – czołówkę otwiera z ogromnym dwucyfrowym spadkiem FTT. 

Zrzuty Bitcoina poniżej 20 000 USD 

Ostatni tydzień był dość pozytywny dla Bitcoina, którego wartość skoczyła powyżej 20 000 USD. Co więcej w weekend jego notowania wzrosły do 21 500 USD – co oznacza wielomiesięczny szczyt. Nawet podwyżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA nie zepchnęła BTC poniżej 20 000 USD. 

Jednak kilka godzin temu cena Bitcoina zanotowała spadek. BTC wyniósł około 21 000 USD, ale niedźwiedzie przejęły kontrolę nad rynkiem i zrzuciły go o ponad 1000 USD. Stało się to w ciągu kilku minut. Ostatecznie Bitcoin spadł we wtorek do 19 400 USD. 

Pomimo odzyskania kilkuset dolarów od tego czasu, aktywa wciąż borykają się z wartością poniżej 20 000 USD. Ta zwiększona zmienność przysporzyła bólu traderom wykorzystującym zbyt dużą dźwignię finansową, a w skali dziennej łączna liczba likwidacji wzrosła do prawie 400 milionów dolarów. 

Jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do 380 miliardów dolarów. Oznacza to spadek o 20 miliardów dolarów dziennie, a jego dominacja nad alternatywami monetami wynosi 38,6%. 

Duża zmienność FTT 

Media informowały wczoraj o decyzji Changpeng Zhao, która odnosiła się do likwidacji całego zapasu tokenów FTT Binance. Wynikało to z tego, że dyrektor Binance ostatnio miał pewne problemy z niektórymi informacjami dotyczącymi giełdy prowadzonej przez SBF. Spowodowało to natychmiastową zmienność cen natywnej kryptowaluty FTX. Jej notowania spadły wczoraj do 22 USD. Stało się to, pomimo odpowiedzi SBF i zapewnienia, że FTX radzi sobie dobrze. Jednak we wtorek sytuacja pogorszyła się ponownie – aktywa spadły o około 20% osiągając poziom poniżej 20 USD. 

Spadki na rynku kryptowalut 

Wygląda na to, że wpłynęło to na cały rynek kryptowalut, ponieważ na scenie dominuje kolor czerwony. W ciągu jednego dnia wartość Ethereum spadła o 5% i utrzymuje się poniżej 1500 USD. Podobne spadki zanotowały takie kryptowaluty, jak Cardano, MATIC, Polkadot, Tron i OKB. Nieco większe straty zanotowały projekty takich firm jak Ripple, Dogecoin, Solana, Shiba Inu, Avalanche i inne. 

Nic więc dziwnego, że skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptograficznych spadła w ciągu dnia o 70 miliardów dolarów i spadła poniżej 1 biliona dolarów. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.