Wartość Bitcoina spada w obliczu niestabilności rynku

2024-04-15 / Tagi:

Wartość Bitcoina spada w obliczu niestabilności rynku

W ciągu weekendu cena Bitcoina nadal notowała spadki. W efekcie kryptowaluta spadała do dziennego minimum, które wynosiło 61 384 dolarów za monetę. Co więcej, w sobotę na rynku można było zauważyć znaczną falę lewarowanych likwidacji. 

Wartość Bitcoina notuje spadki 

W sobotę cena Bitcoina (BTC) spadła poniżej poziomu 62 000 dolarów. Stało się to po tym jak przez większość porannych sesji wartość tej kryptowaluty utrzymywała się na poziomie około 67 000 dolarów. To popularne aktywo w ciągu kilku godzin odnotowało spadek o 7,7%, co było wywołane falą paniki wyprzedaży, która rozpoczęła się po południu. Dwutygodniowe statystyki wskazują, że Bitcoin spadł o 8,7% w porównaniu do dolara amerykańskiego, a jego wolumen obrotu w tym okresie wzrósł do 41,63 miliarda dolarów w całym okresie dzień. 

Około 16:00 cena ustabilizowała się, ochładzając się do nieco powyżej poziomu 62 000 dolarów. Miało to miejsce po kilku próbach wejścia w zakres 63 000 dolarów. W sumie w ciągu trzech godzin Bitcoin stracił na wartości 4500 dolarów, i to pomimo pewnego ożywienia. 

Likwidacje długich pozycji 

Cogodzinne likwidacje długich pozycji w samym Bitcoinie spowodowały utratę 167,13 miliona dolarów, a łączna sobotnia likwidacja na całym rynku kryptowalut ponownie zbliżyła się do poziomu 1 miliarda dolarów. 24-godzinna suma likwidacji wyniosła 697,07 mln dolarów, z czego 598,91 mln dolarów przypadło na pozycje długie. 

W późniejszym czasie niedźwiedzie zepchnęły cenę Bitcoina z powrotem poniżej poziomu 62 000 dolarów, powodując dodatkowe likwidacje z wykorzystaniem dźwigni. W ciągu dnia likwidacji dokonało 219 299 traderów. 

Czy nadchodzi obniżka cen Bitcoina? 

Eksperci zakładają, że ten wzrost presji sprzedaży może potencjalnie obniżyć ceny Bitcoina, utrwalając cykl przyspieszający spadki. Tym bardziej, że zazwyczaj takie szybkie wyprzedaże wynikają bardziej z reakcji emocjonalnych niż z przemyślanej analizy. To z kolei, w celu zminimalizowania strat prowadzi do wyprzedaży większej liczby traderów. Dodatkowo, niedźwiedzie prawdopodobnie wykorzystają ten scenariusz. W momencie pisania tego tekstu cena Bitcoina wynosi 64 444 dolary za monetę. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.