Czy cena Bitcoina jest zagrożona?

2023-09-13 / Tagi:

Czy cena Bitcoina jest zagrożona?

Na początku tygodnia cena Bitcoina w końcu wykonała kilka zmiennych ruchów, które doprowadziły do nowego dwumiesięcznego minimum, po czym w ciągu kilku godzin odrobiła wszystkie straty. Eksperci wskazują jednak, że część podaży BTC balansuje na krawędzi znacznej, niezrealizowanej straty.

Płynność na rynku kryptowalut nadal spada

Płynność na rynku kryptowalut nadal spada, a wolumeny zarówno w łańcuchu, jak i poza nim osiągają historyczne minimum. Właśnie takie wnioski przedstawiła platforma analityczna Glassnode w swoim najnowszym cotygodniowym raporcie z 11 września. Co więcej, eksperci wskazują, że „znaczna część” podaży BTC balansuje na krawędzi znacznej, niezrealizowanej straty.

Dalsza presja spadkowa

Platforma Glassnode stwierdziła, że długoterminowi posiadacze Bitcoinów niezachwianie trzymają swoje inwestycje, „wydając z nich niezwykle mało”. Jest to logiczne z uwagi na to, że inwestorzy długoterminowi przeżywali już rynki byka i bessy i ostatnie wydarzenia ich nie martwią. Jednak osoby, które weszły na rynek podczas ostatniej hossy, mogą czuć się zagrożone teraz, gdy aktywa cofnęły się o 63% od swojego szczytowego poziomu.

Zauważono, że zrealizowana wartość rozliczana w łańcuchu pozostaje wyjątkowo cicha. Ogólnie rzecz biorąc, rynek generuje minimalne zyski lub straty, co oznacza, że większość transakcji przeprowadza się blisko pierwotnej ceny nabycia.

– Zrealizowane zyski i straty kształtują się podobnie na poziomach odpowiadających rynkowi z 2020 r., co podkreśla prawdopodobnie całkowite wypłukanie entuzjazmu z hossy w 2021 r. – możemy przeczytać w raporcie.

Co więcej, podaż utrzymywana przez posiadaczy długoterminowych osiągnęła nowy rekordowy poziom 14,74 mln BTC. I odwrotnie, podaż posiadaczy krótkoterminowych, która jest bardziej aktywna, spadła do najniższego poziomu od 2011 r., wynoszącego 2,46 mln BTC.

Niestety obawy regulacyjne nadal rzucają cień na branżę kryptowalut. Dopóki nie będzie jasności, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, duzi gracze i instytucje mogą przyjąć w tryb wyczekiwania. Co więcej, giełda kryptowalut FTX może otrzymać zielone światło na rozpoczęcie sprzedaży swoich cyfrowych zasobów już 13 września, a ma ich wiele. Może to wywołać dalszą presję spadkową na rynki, które w tym tygodniu już są w odwrocie. Założyciel Messari, Ryan Selkis, powiedział, że rynek zbliża się do maksymalnego bólu i to niemal najgorsze uczucie, jakie kiedykolwiek widział.

Niewielkie ożywienie rynku

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła do najniższego poziomu od połowy marca. We wtorek podczas wczesnych sesji w Azji rynki spadły do 1,04 biliona dolarów. Ostatni raz spadły one poniżej tego psychologicznego poziomu biliona dolarów 11 marca.

Niewielkie ożywienie, które miało miejsce we wtorek spowodowało powrót całkowitego limitu do 1,06 biliona dolarów, ale niedźwiedzie wciąż patrzą na to co się dzieje. Rankiem ceny BTC i ETH spadły odpowiednio o 0,6% i 2%, a altcoiny odczuwały nieco większe spadki.

Źródło: cryptopotato.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.