Vitalik Buterin zdeponował 600 ETH na Coinbase 

2023-08-22 / Tagi:

Vitalik Buterin zdeponował 600 ETH na Coinbase 

Dane on-chain pokazują, że współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin, przeniósł 600 ETH na amerykańską giełdę kryptowalut Coinbase. Zakłada się, że jest to związane z aktualnie trwającymi problemami na rynku krypto. 

Zdeponowanie ETH na Coinbase 

Detektywi Blockchain opublikowali informacje odnośnie transferu o wartości 1 miliona dolarów z portfela kontrolowanego przez współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina na giełdę kryptowalut Coinbase. Wiele przemawia za tym, że doszło do tego, ponieważ rynki kryptowalut wciąż pozostają w depresji po powszechnych spadkach, które miały miejsce w weekend. 

Publicznie oznaczony adres portfela Ethereum Vitalik.eth 21 sierpnia przesłał 600 ETH. Według danych z platformy Etherscan adres ten nadal zawiera ponad 3900 ETH o wartości 6,5 miliona dolarów. 

Poruszenie w mediach społecznościowych 

Analiza danych blockchain z Lookonchain pokazuje również, że Vitalik.eth spłacił 251 000 tokenów Rai Reflex Index (RAI) na Maker i wycofał 1000 ETH o wartości 1,67 miliona dolarów. Doszło do tego kilka godzin przed przeniesieniem ETH do Coinbase. 

Szereg wybitnych źródeł danych blockchain podzieliło się spostrzeżeniami na temat transferu 600 ETH na amerykańską giełdę kryptowalut Coinbase. Warto zauważyć, że w kilka godzin po transferze posunięcie to wywołało poruszenie w mediach społecznościowych, a spekulacje na temat transakcji były powszechne.  

Co ciekawe, transakcja Buterina ma miejsce, gdy szersze rynki kryptowalut pozostają niestabilne po gwałtownej korekcie w weekend. Bitcoin i https://cointelegraph.com/bitcoin-priceETH odnotowały wówczas straty odpowiednio 11% i 8%. 

Jaki jest motyw transferu? 

Należy przypomnieć, że już wcześniej Buterin przyznał się do sprzedawania części swoich zasobów ETH przy różnych okazjach, a także publicznie wyrzucał tokeny, które otrzymał w niezamawianych zrzutach. 

Jednak niektórzy analitycy zwracają uwagę, że jeśli Ethereum ześlizgnie się poniżej strefy wsparcia od 1600 do 1550 USD, może to otworzyć drzwi do poważnej korekty o 37–45%, potencjalnie celując w poziom 1000 USD. Niestety przełamanie poniżej kluczowego wsparcia może przygotować grunt pod znaczący impet spadkowy. 

Jak już wspominaliśmy przeniesienie ETH pojawia się również w czasie, gdy cena ETH nie jest w najlepszej formie. Kryptowaluta ta spadła z 30-dniowego maksimum, które wynosiło 1904 USD do najniższego poziomu 1551 USD. Obecnie aktywo jest notowane na poziomie 1657 USD (w czasie przygotowywania tego tekstu). 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.