Pierwsza charytatywna karta kryptowalutowa – Unchain Help Card

2022-04-14 / Tagi: ukraina

Pierwsza charytatywna karta kryptowalutowa – Unchain Help Card

Ukraińska organizacja charytatywna zasilana kryptowalutami wprowadziła kartę debetową dla ofiar wojny – Unchain Help Card. Dzięki wirtualnej karcie można szybko otrzymać pomoc finansową, która nie jest traktowana jak pożyczka i nie trzeba jej spłacać. 

Unchain Help Card – pomoc dla ofiar wojny 

Wspierane przez społeczność kryptograficzną przedsięwzięcie charytatywne, które kilka dni temu otrzymało 2,5 mln USD od współzałożyciela Ethereum (ETH), Vitalika Buterina ogłosiło, że uruchomiło charytatywną kartę kryptograficzną. Wirtualna karta została stworzona po to, by pomóc ukraińskim kobietom z dziećmi. 

Z informacji opublikowanych na stronie organizacji charytatywnej Unchain Fund wynika, że karta pomocy Unchain jest przeznaczona dla potrzebujących rodzin.  

Świadczymy pomoc finansową kobietom z co najmniej jednym dzieckiem poniżej 16 roku życia. Usługi oferowane są rodzinom, które znajdują się w najtrudniejszych warunkach i regionach, w których okropności wojny są najbardziej intensywne. Jedna osoba może otrzymać pomoc do 4 razy. Przelewy zostaną wykonane automatycznie. Matka z dwójką dzieci może otrzymać 75 euro tygodniowo – 

Technologia obsługi karty kryptowalutowej 

Organizacja wyjaśniła, że dla osób otrzymujących pomoc karta będzie wyglądać jak zwykła wirtualna karta MasterCard. Cały proces ubiegania się o pomoc jest zdalny. Potrzebujący przechodzi prostą weryfikację za pośrednictwem chatbota Unchain, gdzie przesyła swój paszport i kod podatkowy. Będzie również musiał pokazać akt urodzenia swojego dziecka. Innym sposobem jest wykorzystanie tymczasowego identyfikatora wygenerowanego w systemie e-administracji Diia. 

Organ dodał, że wydano już 2000 kart. Ma jednak nadzieję, że uda mu się zebrać fundusze na wydanie kolejnych tysięcy po otrzymaniu „ponad 12 000 wniosków” o kartę. 

Karta, której współwydawcą jest Unex Bank, może być używana zarówno do płatności w sklepach, jak i do wypłat gotówki. Co więcej, z wirtualnej karty można korzystać za pośrednictwem Google Pay, Apple Pay oraz aplikacji Unex Bank. 

Kryptowaluty dla Ukrainy 

Organizacja Unchain Fund, która nazywa się „globalną krypto-natywną kampanią pozyskiwania funduszy”, została uruchomiona 25 lutego. Dotychczas zebrała darowizny o wartości ponad 10 mln USD. Organ twierdzi, że do tej pory rozdysponował do 4,3 mln USD z tej kwoty i podkreśla, że różni się od innych funduszy kryptograficznych, ponieważ nie gromadzi i nie kieruje środków na zakup broni. Organizacja zapewnia, że zamiast tego fundusze są wykorzystywane do finansowania zakupu gotowej do spożycia żywności, suchych racji żywnościowych, lekarstw, ubrań, a także sprzętu, takiego jak kamizelki kuloodporne, kaski, krótkofalówki czy paliwo. 

Źródło: cryptonews.com; unchain.fund 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.