Visa pracuje nad nową generacją produktów ułatwiających handel kryptowalutami 

2023-04-26 / Tagi:

Visa pracuje nad nową generacją produktów ułatwiających handel kryptowalutami 

Globalny gigant płatniczy Visa kontynuuje swoje badania nad korzyściami płynącymi z branży kryptowalut. Ma mu w tym pomóc nowa inicjatywa skupiająca się na płatnościach stablecoinami. 

Visa pracuje nad „ambitnym” produktem 

Gigant płatniczy Visa kontynuuje badanie korzyści płynących z branży kryptowalut dzięki nowej inicjatywie skupionej na płatnościach stablecoinami. Cuy Sheffield, szef ds. kryptowalut w Visa, 24 kwietnia poinformował na Twitterze, że firma opracowuje nowy projekt, który powiązany jest z kryptowalutami. 

Sheffield zauważył, że nowy produkt kryptograficzny Visa ma za zadanie napędzać powszechne przyjmowanie publicznych sieci blockchain i płatności w stablecoinach. 

Nowa generacja produktów Visa 

Zgodnie z ogłoszeniem o pracę w Visa, które zostało opublikowane 20 kwietnia dział kryptograficzny firmy buduje „nową generację produktów”. Mają one ułatwić handel cyfrowy w życiu codziennym. W celu rozwoju produktu Visa poszukuje między innymi inżynierów oprogramowania skupionych na programowaniu (systemów technologii Web3). 

– Szczególnie interesuje nas doświadczenie w korzystaniu z Github Copilot i innych narzędzi inżynieryjnych wspomaganych przez sztuczną inteligencję do pisania i debugowania inteligentnych kontraktów – napisał Sheffield na Twitterze. 

Wśród preferowanych kwalifikacji aplikantów, Visa wymieniła dobrą znajomość rozwiązań warstwy 1 i warstwy 2 oraz doświadczenie w pisaniu inteligentnych umów przy użyciu języka programowania Solidity. Przypominamy, że wprowadzony specjalnie dla sieci Ethereum, Solidity służy do tworzenia inteligentnych kontraktów na platformach blockchain i generowania łańcucha rekordów transakcji w systemie blockchain. Wspomniane wyżej stanowisko wymaga również dobrej znajomości publicznych i dozwolonych rozproszonych sieci rejestrów, protokołów bezpieczeństwa, przechowywania klucza prywatnego, a także nowych ulepszeń Ethereum, takich jak ERC-4337. 

Visa a rynek kryptowalut  

Visa, jedna z największych na świecie firm płatniczych, dokonała ważnego kroku w branży kryptowalut w 2020 r. Wówczas gigant płatniczy nawiązał współpracę z firmą Blockchain Circle, aby wspierać stablecoina USD Coin na niektórych kartach kredytowych. Firma stopniowo rozszerzała swoją ofertę dotycząca płatności cyfrowymi aktywami wprowadzając między innymi karty obsługujące kryptowaluty. Jednak w ubiegłym roku Visa wstrzymała niektóre nowe partnerstwa branżowe. Stało się to z powodu trwającej na rynku kryptowalut bessy i kłopotów finansowych innych uczestników rynku, takich jak Celsius czy giełda kryptowalut FTX. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.