2023-04-26 / Tagi:
Globalny gigant płatniczy Visa kontynuuje swoje badania nad korzyściami płynącymi z branży kryptowalut. Ma mu w tym pomóc nowa inicjatywa skupiająca się na płatnościach stablecoinami.
Gigant płatniczy Visa kontynuuje badanie korzyści płynących z branży kryptowalut dzięki nowej inicjatywie skupionej na płatnościach stablecoinami. Cuy Sheffield, szef ds. kryptowalut w Visa, 24 kwietnia poinformował na Twitterze, że firma opracowuje nowy projekt, który powiązany jest z kryptowalutami.
Sheffield zauważył, że nowy produkt kryptograficzny Visa ma za zadanie napędzać powszechne przyjmowanie publicznych sieci blockchain i płatności w stablecoinach.
Zgodnie z ogłoszeniem o pracę w Visa, które zostało opublikowane 20 kwietnia dział kryptograficzny firmy buduje „nową generację produktów”. Mają one ułatwić handel cyfrowy w życiu codziennym. W celu rozwoju produktu Visa poszukuje między innymi inżynierów oprogramowania skupionych na programowaniu (systemów technologii Web3).
– Szczególnie interesuje nas doświadczenie w korzystaniu z Github Copilot i innych narzędzi inżynieryjnych wspomaganych przez sztuczną inteligencję do pisania i debugowania inteligentnych kontraktów – napisał Sheffield na Twitterze.
Wśród preferowanych kwalifikacji aplikantów, Visa wymieniła dobrą znajomość rozwiązań warstwy 1 i warstwy 2 oraz doświadczenie w pisaniu inteligentnych umów przy użyciu języka programowania Solidity. Przypominamy, że wprowadzony specjalnie dla sieci Ethereum, Solidity służy do tworzenia inteligentnych kontraktów na platformach blockchain i generowania łańcucha rekordów transakcji w systemie blockchain. Wspomniane wyżej stanowisko wymaga również dobrej znajomości publicznych i dozwolonych rozproszonych sieci rejestrów, protokołów bezpieczeństwa, przechowywania klucza prywatnego, a także nowych ulepszeń Ethereum, takich jak ERC-4337.
Visa, jedna z największych na świecie firm płatniczych, dokonała ważnego kroku w branży kryptowalut w 2020 r. Wówczas gigant płatniczy nawiązał współpracę z firmą Blockchain Circle, aby wspierać stablecoina USD Coin na niektórych kartach kredytowych. Firma stopniowo rozszerzała swoją ofertę dotycząca płatności cyfrowymi aktywami wprowadzając między innymi karty obsługujące kryptowaluty. Jednak w ubiegłym roku Visa wstrzymała niektóre nowe partnerstwa branżowe. Stało się to z powodu trwającej na rynku kryptowalut bessy i kłopotów finansowych innych uczestników rynku, takich jak Celsius czy giełda kryptowalut FTX.
Źródło: cointelegraph.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.