Użytkownicy Binance Card uzyskali dostęp do XRP, SHIB i AVAX 

2022-08-08 / Tagi: altcoiny

Użytkownicy Binance Card uzyskali dostęp do XRP, SHIB i AVAX 

Karta Binance Card od piątku obsługuje trzy nowe altcoiny. Użytkownicy kart mogą od teraz uzyskać dostęp do swoich zasobów Ripple ( XRP ), Shiba Inu ( SHIB ) i Avalanche ( AVAX ). 

Karta Binance Card 

Karta Binance pozwala jej posiadaczom „konwertować i wydawać kryptowaluty w ponad 60 milionach sklepów internetowych i fizycznych”. Warto podkreślić, że karta jest dostępna tylko dla obywateli Europy. Co ciekawe, przed eskalacją konfliktu na Ukrainie Binance zamierzało jeszcze w tym roku rozszerzyć swój zasięg kartowy właśnie o Ukrainę. 

Jak możemy przeczytać, wraz z najnowszym dodatkiem karta obsługuje obecnie 14 kryptowalut, w tym Cardano ( ADA ), Avalanche ( AVAX ), BNB , Bitcoin ( BTC ), Binance USD (BUSD), Polkadot ( DOT ), Ether ( ETH ), SS Lazio Fan Token (LAZIO), FC Porto Fan Token (PORTO), Santos FC Fan Token (SANTOS), SHIB, Swipe (SXP), Tether ( USDT ) i Ripple ( XRP ). 

Binance wyjaśnia, że nowe dodatki do obsługiwanego krypto nie zmieniają obecnych preferencji płatności dla osób już korzystających z karty Binance Card. 

Partnerstwo z Mastercard 

Co ciekawe, rozbudowanie oferty nastąpiło jeden dzień po tym, jak Binance ogłosiło partnerstwo z Mastercard, które ma na celu wprowadzenia kart przedpłaconych do Argentyny. Dwóch dostawców usług finansowych połączyło swoje siły, by poszerzyć możliwości płatności dla użytkowników Binance w tym kraju. Z opublikowanych informacji wynika, że argentyńscy klienci będą mogli wykorzystywać kryptowaluty do zakupów i wypłat wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Mastercard. 

Szeroka oferta płatności w kryptowalutach 

Przypominamy, że na początku tego roku Wirex dodał AVAX do i tak już rozbudowanej listy ofert walutowych na swojej karcie kryptograficznej. Platforma oferuje użytkownikom możliwość płacenia w 61 różnych walutach – zarówno fiat, jak i kryptowalutach. 

Ale Binance to nie jedyna firma, która nawiązała współpracę z Mastercard. Platforma Nexo ogłosiła projekt tego typu karty już w 2019 roku, a jego finalizacja nastąpiła prawie trzy lata później. Podobnie jak karta Binance Card, kryptowalutowa karta kredytowa Nexo dostępna jest tylko dla mieszkańców niektórych krajów europejskich i powala swoim użytkownikom wydawać pieniądze bez konieczności sprzedawania swoich zasobów cyfrowych. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.