Nexo wprowadza kryptowalutową kartę kredytową 

2022-04-14 / Tagi:

Nexo wprowadza kryptowalutową kartę kredytową 

Nexo, firma udzielająca kryptowalutowych pożyczek i Mastercard wprowadzają „pierwszą na świecie” kartę płatniczą zabezpieczoną kryptowalutą. Zgodnie z zapowiedziami będzie ona umożliwiała użytkownikom płacenie za usługi cyfrowymi aktywami bez ich sprzedawania. 

Karta Mastercard zabezpieczona kryptowalutą 

Nexo, wiodąca instytucja regulowana w zakresie aktywów cyfrowych, oficjalnie wprowadziła na wybranych rynkach europejskich kartę Nexo Card – pierwszą kartę Mastercard zabezpieczoną kryptowalutą. Realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy Nexo z Mastercard i startupem płatniczym peer-to-peer DiPocket. 

DiPocket jest zachwycony, że został wybrany jako wydawca karty Nexo, prawdziwie innowacyjnego rozwiązania zaprojektowanego w celu zaspokojenia potrzeb milionów inwestorów w aktywa cyfrowe. Nasze partnerstwo w tym projekcie z Nexo i Mastercard jest wyróżniającym przykładem tego, jak wbudowana technologia finansowa DiPocket umożliwia wizjonerskim firmom dostarczanie klientom wartości i wygody – powiedział Fedele Di Maggio, współzałożyciel i dyrektor generalny DiPocket. 

Karta Nexo to pierwsza karta na świecie, która pozwala użytkownikom wydawać pieniądze bez konieczności sprzedawania swoich zasobów cyfrowych. Co więcej, linia kredytowa jest dynamiczna i może wykorzystywać, jako zabezpieczenie wiele aktywów, takich jak Bitcoin, Ethereum i Tether. 

Karta kredytowa Nexo Card 

Firma wskazuje, że każda transakcja kartą Nexo jest wyposażona w natychmiastowy krypto-cashback, wypłacany w Bitcoinach lub w natywnym tokenie Nexo Nexo. Oznacza to, że użytkownicy mogą nie tylko zachować własność swoich zasobów cyfrowych, ale także zarabiają do 2% zwrotu w darmowej kryptowalucie przy każdym zakupie, która staje się automatycznie dostępna na ich koncie Nexo. 

Warto dodać, że karta jest dostępna zarówno w formie wirtualnej, jak i fizycznej. Jest także wyposażona w bezpośrednią integrację z Apple Pay i Google Pay. Posiadacze kart mogą dodać kartę Nexo do preferowanego portfela mobilnego z aplikacji Nexo Wallet za pomocą kilku dotknięć. 

A dzięki zaawansowanej infrastrukturze zapewnianej przez DiPocket i Mastercard, karta Nexo będzie akceptowana przez 92 miliony sprzedawców na całym świecie, co pozwala inwestorom wydać do 90% wartości fiat ich krypto w ciągu kilku sekund bez ich sprzedaży. 

Wprowadzenie Nexo Card w Europie we współpracy z Mastercard i DiPocket jest dla nas wielkim kamieniem milowym i najnowszym dowodem ogromnej synergii między istniejącą siecią finansową a aktywami cyfrowymi. Ten wyjątkowy produkt umożliwi milionom ludzi, najpierw w Europie, a potem na całym świecie, natychmiastowe wydawanie pieniędzy bez konieczności rezygnowania z potencjału ich kryptowalut, oferując w ten sposób niespotykaną codzienną użyteczność dla wschodzącej klasy aktywów – powiedział Antoni Trenchev, współzałożyciel i partner zarządzający w Nexo. 

Innowacje w płatnościach kryptowalutami  

Na początku tego roku firma Nexo zakończyła częściowe wdrażanie karty Nexo w wybranych krajach europejskich. Grupa fokusowa wykazała nadzwyczajne zainteresowanie i wolumen transakcji, co dowodzi, że istnieje duży popyt na ten produkt finansowy. W nadchodzących etapach rozwoju Nexo Card firma planuje między innymi dodanie funkcjonalności karty debetowej oraz rozszerzenie oferty na arenie międzynarodowej. 

Mastercard wierzy, że aktywa cyfrowe rewolucjonizują rynek finansowy, a my jesteśmy liderem w innowacjach dzięki programom takim jak nasze partnerstwo z Nexo, aby zapewnić ludziom nowe i jedyne w swoim rodzaju możliwości wyboru sposobu płatności i aktywacji swoich zasobów kryptograficznych. Cieszymy się, że możemy nadal wprowadzać innowacje w płatnościach, zwiększając dostępność zasobów cyfrowych w całym ekosystemie – dodał Raj Dhamodharan, dyrektor ds. produktów i partnerstw kryptograficznych i Blockchain w Mastercard. 

Zgodnie z komunikatem firmy, karta Nexo jest już dostępna dla mieszkańców 29 krajów, w tym Polski. 

Źródło: businesswire.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.