USDC oficjalnie rozszerzył swoją działalność na sieci Base i Optimism 

2023-09-08 / Tagi:

USDC oficjalnie rozszerzył swoją działalność na sieci Base i Optimism 

29 sierpnia Jeremy Allaire – dyrektor generalny Circle, firmy sprawującej nadzór nad USDC – ogłosił, że w ciągu tygodnia ten popularny stablecoin pojawi się w sieci Base i Optimism. Już we wtorek w obu głównych sieciach pojawiły się dwa nowe warianty tej kryptowaluty. Uruchomienie to ma na celu poprawę użyteczności USDC. 

USDC w sieciach Base i Optimism 

Zgodnie z komunikatem opublikowanym 29 sierpnia USDC miał być uruchomiony w blockchainie Base i Optimism w ciągu tygodnia. W efekcie już we wtorek rano w obu głównych sieciach pojawiły się dwa nowe warianty monety stablecoin USDC. Zostały one zbudowane na stosie OP, a ich premiera jest częścią wrześniowej inicjatywy Circle Stable, której celem jest promowanie przyjęcia monety stablecoin poprzez zapewnienie dodatkowych gwarancji deweloperom i inwestorom na całym świecie. Niewątpliwie wprowadzenie stablecoina do większej liczby łańcuchów bloków w tokenie natywnym, wyeliminuje potrzebę stosowania mostkowanych tokenów Ethereum

USDC stanie się przestarzały? 

Teraz, gdy oba łańcuchy bloków obsługują niezmostkowane monety USDC, zmostkowane stablecoiny USDC prawdopodobnie w pewnym momencie w przyszłości staną się przestarzałe. Tymczasem zespół Circle ostrzegł społeczność, aby nie wysyłała USDC.e na konta Circle, ponieważ nie są one kompatybilne, a takie postępowanie może skutkować utratą środków. 

Proszę nie próbować wysyłać zmostkowanych USDC.e w OP/Base na swoje konto Circle, ponieważ może to nie być możliwe do odzyskania i może skutkować utratą środków. Fundacja Optymizm będzie współpracować z uczestnikami ekosystemu, aby ułatwić migrację z mostkowego USDC.e do natywnego USDC – napisano w komunikacie. 

Nowe możliwości dla inwestorów  

Uruchomienie USDC w wersji Base i Optimism zwiększa liczbę łańcuchów bloków z natywną obsługą monety stabilnej do 11, umożliwiając programistom i firmom czerpanie korzyści z szybko rosnącego dolara cyfrowego w wielu ekosystemach. Dla porównania największy konkurent Circle – Tether, udostępnił swoją stablecoin USDT na 7 blockchainach. 

Pomimo drobnych problemów spowodowanych chwilową awarią sieci Base (która trwała około dwóch godzin) start wydaje się przebiegać sprawnie i jak dotąd nie zgłoszono żadnych większych problemów. Awaria ta była pierwszą, która wystąpiła w sieci od czasu jej uruchomienia w środku lata. Na szczęście problem nie wpłynął na niczyje fundusze i wydaje się, że był to jedynie łagodny problem z infrastrukturą. Od tego czasu zastosowano poprawkę i aktywność sieciowa wróciła do normy. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.