Uniswap wprowadza trzy nowe funkcjonalności 

2024-03-04 / Tagi:

Uniswap wprowadza trzy nowe funkcjonalności 

Platforma Uniswap wprowadziła trzy nowe funkcje, które mają na celu poprawę doświadczenia użytkowników. Rozwiązania te są następstwem szeregu zmian, które doprowadziły do ogromnego dwucyfrowego wzrostu wartości tokena UNI. 

Uniswap  wprowadza nowe funkcjonalności 

Wiodąca zdecentralizowana platforma wymiany – Uniswap – wprowadziła trzy nowe funkcje mające na celu poprawę doświadczenia użytkowników w zakresie wymiany: rozszerzenie Uniswap, zlecenia z limitem oraz dane i statystyki. Strony Limit Orders oraz Data & Insight zostały uruchomione w środę. Aby uzyskać dostęp do narzędzia, użytkownicy muszą dołączyć do listy oczekujących na rozszerzenie Uniswap – a zgodnie z zapowiedziami może to nastąpić w ciągu czterech do sześciu tygodni. 

W oficjalnym komunikacie poinformowano, że rozszerzenie Uniswap to pierwsze rozszerzenie portfela przeglądarki dostępne na pasku bocznym. Rozwiązanie to ma zapewnić nieprzerwany dostęp użytkowników do różnych stron internetowych – taka konfiguracja pozwala im bezproblemowo wymieniać tokeny, autoryzować transakcje i zarządzać swoimi zasobami bez zakłócania przeglądania. 

Ułatwienia dla użytkowników 

Z kolei dzięki zleceniom z limitem użytkownicy mogą teraz ustawić predefiniowane parametry ceny i czasu trwania dla dowolnego tokena będącego przedmiotem obrotu na Ethereum. Gdy cena rynkowa spełni określone warunki, swap zostanie zrealizowany automatycznie, zapewniając użytkownikom wygodę zawierania transakcji po pożądanych cenach bez ciągłego monitorowania. Zamówienia te, obsługiwane przez UniswapX, nie wiążą się z zerowymi opłatami za gaz. 

Co więcej, platforma zintegrowała wykresy w czasie rzeczywistym, dzienniki transakcji, dane dotyczące puli i informacje o projektach bezpośrednio w swoim interfejsie, wzbogacając wymianę doświadczeń użytkowników o cenne spostrzeżenia i analizy. Oprócz możliwości analitycznych, użytkownicy mogą wykonywać różne działania, takie jak zamiana, zakupy, wysyłanie i składanie zamówień z limitem bezpośrednio z tych zintegrowanych stron. 

Rajd Uniswap (UNI) 

W lutym token UNI odnotował znaczny wzrost, osiągając wieloletni szczyt na poziomie 12,6 USD, po czym w momencie pisania tego tekstu nieznacznie spadł do ponad 11 USD. Warto zauważyć, że w ciągu ostatniego miesiąca token ten wzrósł o około 90%. Te niezwykłe działania można przypisać szeregowi udoskonaleń w ekosystemie Uniswap. 

W połowie lutego Fundacja Uniswap ogłosiła datę wydania czwartej wersji w sieci głównej. Wdrożenie Uniswap v4 zaplanowano na trzeci kwartał 2024r., ma to nastąpić po aktualizacji Dencun Ethereum, która aktywuje EIP-1153 do przechowywania tymczasowego. Wdrożenie EIP-1153 umożliwi Uniswap v4 optymalizację opłat za gaz poprzez mechanizm zwany „rozliczaniem flash”. 

Fundacja przedstawiła także propozycję zmiany systemu zarządzania protokołem, co spowodowało ogromny wzrost ceny UNI. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.