Ukraińskie apteki umożliwiają płatności w kryptowalutach

2023-01-04 / Tagi:

Ukraińskie apteki umożliwiają płatności w kryptowalutach

Ukraina kontynuuje przyjmowanie płatności w kryptowalutach. Dzieje się to za pomocą giełdy kryptowalut Binance. Z opublikowanych informacji wynika, że dzięki współpracy ukraińskie apteki przyjmują płatności cyfrowe, umożliwiając płatności między innymi przy użyciu Bitcoina. 

Płatności za pomocą Binance Pay

3 stycznia ANC Pharmacy, jedna z największych sieci aptek w Ukrainie, ogłosiła, że nawiązała współpracę z Binance Ukraine. Dzięki temu partnerstwu klienci mogą skorzystać z płatności kryptowalutowych za pośrednictwem usługi płatności zbliżeniowych Binance Pay. Nowe rozwiązanie dostępne jest dla osób, które decydują się na zakup produktów aptecznych online. 

Z opublikowanych informacji wynika, że wspomina sieć aptek obsługuje ponad 1000 aptek na terenie całej Ukrainy, prowadząc także własną platformę internetową. Zgodnie z zapowiedzią płatności Binance Pay początkowo zostaną wprowadzone w Kijowie. 

Jak zapłacić w kryptowalutach?

Nowa funkcja płatności będzie dostępna w aptekach ANC, a także w sklepach obsługiwanych przez ANC Pharmacy, takich jak Kopiyka i Shara. 

– ANC, Kopiyka i Shara to pierwsze apteki w Europie, które akceptują kryptowaluty – możemy przeczytać w komunikacie. 

Jak działa nowa usługa? Aby przystąpić do płatności kryptowalutą, użytkownicy muszą pobrać aplikację Binance, a następnie wejść na stronę ANC. Po wybraniu produktu do zamówienia online, użytkownicy będą mogli zapłacić za pomocą Binance Pay i odebrać zamówienie w preferowanej lokalizacji. 

Ukraina a rynek kryptowalut

Warto dodać, że Binance od kilku lat aktywnie rozwija swoją obecność na Ukrainie. We wrześniu 2022 roku giełda kryptowalut nawiązała współpracę z ukraińską siecią supermarketów Varus. Wdrożone rozwiązanie umożliwiło klientom płacenie za zakupy spożywcze za pośrednictwem portfela Binance Pay Wallet.

Co więcej, na początku lutego 2022 r. – zaledwie kilka tygodni przed inwazją sił rosyjskich na Ukrainę – dyrektor generalny Binance Ukraine, Kirill Khomyakov, zapowiedział, że uruchomienie karty Binance na Ukrainie jest jednym z głównych priorytetów na rok 2022. Według niego płatności w kryptowalutach za pośrednictwem usług takich jak Binance Card nie stoją w sprzeczności z ukraińskim prawem. Wynika to z tego, że w Ukrainie nie ma zakazu transakcji opartych na kryptowalutach. Jednocześnie lokalne przepisy nie zezwalają na bezpośrednie płatności w kryptowalutach, takich jak Bitcoin. 

Przypominamy, że w połowie marca 2022 roku Ukraina wprowadziła regulacje dotyczące rynku kryptowalut.

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.