Ujawniono datę uruchomienia pierwszego w Europie Bitcoin ETF

2022-07-01 / Tagi:

Ujawniono datę uruchomienia pierwszego w Europie Bitcoin ETF

Podczas, gdy Stany Zjednoczone nadal odrzucają propozycję stworzenia bitcoinowego ETFu, Europa powita swój pierwszy Bitcoin ETF już w tym miesiącu. W czwartek firma inwestycyjna Jacobi Asset Management ogłosiła, że uruchomi fundusz Bitcoin Exchange-Traded Fund (ETF) na giełdzie Euronext Amsterdam Exchange. 

Pierwszy w Europie Bitcoin ETF 

W oficjalnym komunikacie Jacobi Asset Management możemy przeczytać, że nowy fundusz nazywa się Jacobi Bitcoin ETF i będzie działał pod oznaczeniem BCOIN. Produkt pozwoli inwestorom uzyskać pośrednią ekspozycję na wyniki Bitcoin. 

Firma podkreśliła, że w celu uruchomienia nowego funduszu ETF współpracuje z innymi instytucjami, w tym z Flow Traders i Fidelity Digital Assets, oddziałem krypto wiodącej firmy zarządzającej aktywami Fidelity Investments. Jak możemy przeczytać, Fidelity Digital Assets będzie świadczyć usługi powiernicze, podczas gdy Flow Traders wraz z DRW będą działać jako animatorzy rynku, ułatwiając handel nowym produktem. 

Warto podkreślić, że po uruchomieniu, Jacobi Bitcoin ETF stanie się europejskim funduszem giełdowym Bitcoin, co stanowi duży krok dla branży kryptowalut, biorąc pod uwagę niedawny kryzys rynkowy

Dlaczego Bitcoin Spot ETF? 

Jacobi Asset Management zostało założone w 2021 roku i jest kierowane przez dyrektora generalnego Jamiego Khurshida, byłego bankiera inwestycyjnego Goldman Sachs. Firma składa się z „zróżnicowanego zespołu ekspertów ds. blockchain, technologii, inwestycji i regulacji” z doświadczeniem w zarządzaniu zasobami cyfrowymi. 

ETF Jacobi Bitcoin umożliwi inwestorom dostęp do podstawowych wyników tej ekscytującej klasy aktywów poprzez ugruntowaną i zaufaną strukturę inwestycyjną – powiedział Jamie Khurshid, dyrektor generalny Jacobi. 

Firma ma na celu „uczynić inwestowanie aktywów cyfrowych prostszym i bardziej znanym inwestorom instytucjonalnym i profesjonalnym”. 

SEC odrzuca spot ETF Bitcoin 

Podczas, gdy Europa jest bliska powitania swojego pierwszego spotu Bitcoin ETF, Stany Zjednoczone nadal odrzucają tego typu wnioski, a najnowszym przykładem jest propozycja Grayscale Bitcoin Spot ETF. W ostatnich dniach amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła wniosek Grayscale o konwersję swojego flagowego funduszu na spot Bitcoin ETF. 

Grayscale – największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, była optymistycznie nastawiona, że ​​jej wniosek otrzyma zgodę SEC. Zakładano, że zweryfikowano wszelkie sporne kwestie. Jednak regulator zauważył, że propozycja nie spełnia standardów mających na celu zapobieganie oszustwom i manipulacjom na rynku. 

Rozczarowany decyzją SEC, Grayscale złożyła pozew przeciwko organowi nadzoru za naruszenie ustawy o postępowaniu administracyjnym i ustawy o giełdzie papierów wartościowych z 1934 r. Firma zauważyła, że ​​Komisja nie „zastosowała konsekwentnego traktowania do podobnych instrumentów inwestycyjnych”. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.