Twitter umożliwi handel kryptowalutami i innymi aktywami 

2023-04-13 / Tagi:

Twitter umożliwi handel kryptowalutami i innymi aktywami 

 Twitter wprowadza na swoją platformę nową funkcję, która daje użytkownikom dostęp do akcji, kryptowalut i innych aktywów finansowych. Możliwie jest to dzięki współpracy z firmą fintech eToro. 

Twitter współpracuje z eToro 

Według raportu CNBC, gigant mediów społecznościowych kierowany przez Elona Muska umożliwi użytkownikom przeglądanie wykresów rynkowych dla rozszerzonej gamy instrumentów finansowych oraz kupowanie i sprzedawanie akcji oraz innych aktywów. Jest to możliwe dzięki współpracy z firmą fintech eToro. Nowa usługa rozszerza istniejącą już funkcję „cashtagów”, która obecnie obejmuje dane handlowe otrzymywane w czasie rzeczywistym z TradingView – dotyczą one funduszy indeksowych, takich jak S&P 500, a także akcji niektórych firm, takich jak Tesla

– Ponieważ w ciągu ostatnich trzech lat ogromnie się rozwinęliśmy, zauważyliśmy, że coraz więcej naszych użytkowników wchodzi w interakcje na Twitterze (i) zdobywa wiedzę na temat rynków. Jest bardzo wysokiej jakości treści, treści w czasie rzeczywistym na temat analizy finansowej firm i tego, co dzieje się na całym świecie. Wierzymy, że to partnerstwo pozwoli nam dotrzeć do tych nowych odbiorców (i) lepiej połączyć marki Twittera i eToro – powiedział Yoni Assia, dyrektor generalny eToro. 

Aplikacja „od wszystkiego”? 

Wiele przemawia za tym, że najnowsza integracja jest zgodna z głównym planem Elona Muska, który dotyczy przekształcenia Twittera w „aplikację do wszystkiego”. Warto przypomnieć, że tym tygodniu miliarder zmienił nazwę firmy Twitter na X Corp. Stało się to po fuzji z firmą o tej nazwie. 

Wcześniej informowano również o tym, że Musk zaczął forsować swoje plany dotyczące płatności na Twitterze. W związku z tym dyrektor generalny polecił twórcom platformy zaprojektowanie systemów płatności, które w przyszłości można byłoby rozszerzyć o funkcje związane z kryptowalutami. 

Impuls do płatności kryptowalutowych 

Z opublikowanych informacji wynika, że systemy płatności początkowo zostaną opracowane dla walut fiducjarnych. Natomiast płatności w kryptowalutach zostaną zintegrowane dopiero wówczas, gdy pojawi się taka możliwość. 

Warto podkreślić, że firma złożyła wniosek o państwowe licencje regulacyjne w całych Stanach Zjednoczonych, aby kwalifikować się do dokonywania płatności w całej swojej infrastrukturze. Co więcej, już w listopadzie ubiegłego roku platforma zarejestrowała się w Ministerstwie Skarbu USA jako podmiot przetwarzający płatności. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.