Stripe umożliwi płatności w kryptowalutach na Twitterze

2022-05-11 / Tagi:

Stripe umożliwi płatności w kryptowalutach na Twitterze

Firma Stripe powraca do przestrzeni kryptowalut po tym, jak cztery lata temu zrezygnowała ze wsparcia dla Bitcoina. Zgodnie z zapowiedziami wprowadziła na Twitterze program pilotażowy, który umożliwia wybranej grupie twórców wysyłanie i otrzymywanie płatności w stablecoinach USDC.

Program pilotażowy na Twitterze

Firma Stripe, która zajmuje się płatnościami online zapowiedziała, że zacznie oferować sprzedawcom możliwość dokonywania wypłat w krypto za pośrednictwem stablecoinów USDC, które są emitowane przez firmę kryptograficzną Circle.

Twitter będzie pierwszą firmą, która zintegruje nową metodę płatności w kryptowalutach. Zgodnie z opublikowanymi informacjami, platforma społecznościowa – która była ostatnio przedmiotem wielu dyskusji na temat potencjalnego przejęcia przez dyrektora generalnego Tesli, Elona Muska – pozwoli niektórym użytkownikom na natychmiastowe rozliczenie zarobków z płatnych funkcji Ticketed Spaces i Super Follows. 

Jak możemy przeczytać w komunikacie, funkcja wypłat kryptograficznych firmy będzie działała w sieci Polygon. Z rozwiązania tego skorzystano z uwagi na jej mocne strony w zakresie „niskich opłat za gaz, dużej prędkości, szerokiej kompatybilności portfela i integracji z Ethereum”. Twórcy, którzy otrzymują środki za pośrednictwem programu, mogą połączyć swoje aktywa z siecią Ethereum i szybko wymienić je na inne kryptowaluty. 

Ponowne wejście na rynek kryptowalut

To pierwsze znaczące wejście Stripe w kryptowaluty od czasu porzucenia wsparcia dla Bitcoina cztery lata temu. Nie każdy pamięta, że start-up przestał akceptować płatności w Bitcoinach w styczniu 2018 roku, twierdząc, że zmienność tokenów i brak wydajności sprawiły, że jest to kiepski wybór do codziennych transakcji. Natomiast stablecoin USDC (czym są stablecoiny?), który jest powiązany z dolarem amerykańskim, zapewnia mu większą stabilność cen niż Bitcoin i wiele innych tokenów kryptograficznych. 

Jednak w ubiegłym roku firma utworzyła zespół zajmujący się badaniem Web3 i kryptowalut, a w listopadzie współzałożyciel Stripe, John Collison, zasugerował, że firma może wkrótce ponownie zaoferować wsparcie kryptograficzne. W tej chwili firma zapowiada, że prawdopodobnie w przyszłości doda obsługę dodatkowych kryptowalut wypłat.

Warto podkreślić, że Stripe nie jest jedyną firmą płatniczą rozszerzającą swoją platformę o tokeny cyfrowe. PayPal, Mastercard czy inne duże firmy świadczące usługi płatnicze już wcześniej ogłosiły, że przenoszą się do przestrzeni kryptowalut.

Źródło: investopedia.com; cnbc.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.