Trudność wydobycia Bitcoina wzrasta do nowego szczytu 

2023-08-29 / Tagi:

Trudność wydobycia Bitcoina wzrasta do nowego szczytu 

Akcja cenowa BTC wywołuje u niektórych panikę, ale zaufanie górników Bitcoin do sieci wciąż jest duże. Najnowsze dane dotyczące łańcucha potwierdzają, że trudność wydobycia BTC osiągnęła nowy rekord wszechczasów, a współczynnik haszowania nie pozostaje w tyle. 

Trudność wydobycia BTC wrasta 

Pomimo ubiegłotygodniowego spadku ceny BTC/USD o 10% wydaje się, że górnicy Bitcoina spokojnie radzą sobie z tym co dzieje się na rynku. Potwierdzają to dane dotyczące aktywności sieci – 22 sierpnia trudność wydobycia wzrosła o 6,17% (podczas ostatniej dwutygodniowej automatycznej korekty). Jak pokazują dane z platformy BTC.com nie tylko wystarczyło to, aby trudność osiągnęła nowy rekordowy poziom, ale także przekłada się na szósty co do wielkości wzrost trudności wydobycia Bitcoina w 2023 r. 

Przypomnijmy, że trudność wydobycia jest odzwierciedleniem zarówno konkurencji wśród górników, jak i bezpieczeństwa sieci Bitcoin. A jej trajektoria wzrostowa sugeruje, że górnicy nie mają jeszcze problemów z rentownością. Co więcej, kolejna automatyczna korekta ma już kontynuować ten trend i po raz pierwszy przekroczyć 56 bilionów trudności. 

Hashrate pokazuje „wysoką pewność” BTC 

Podobna dane dotyczą hashrate – szacowanego wdrożenia hashowania przez górników w łańcuchu bloków Bitcoin. Choć dokładne obliczenie nie jest możliwe, w zależności od źródła, współczynnik mieszania już stanowi wyzwanie dla istniejących rekordowych wartości wynoszących ponad 400 eksahaszy na sekundę (EH/s). 

Odpowiadając na te dane, MAC_D, współtwórca platformy analitycznej CryptoQuant, wspomniał o „wysokim zaufaniu do bezpieczeństwa i niezawodności” wśród uczestników sieci, zarówno w przypadku Bitcoina, jak i największego altcoina ETH

Ostatnio ceny BTC i ETH spadły o 10%. Wzrosło jednak bezpieczeństwo i niezawodność sieci. Po pierwsze, hashrate BTC (SMA 14) wykazuje wyższe wartości podczas spadku, co pokazuje, że górnicy są bardziej aktywni w wydobywaniu BTC. Po drugie, stopa stakowania ETH (%) pokazuje, że postawiono więcej ETH, mimo że cena spadła – napisał 22 sierpnia w aktualizacji rynkowej Quicktake. 

Zaufanie do sieci Bitcoin 

Wiele zatem wskazuje na to, że pomimo ostatnich spadków cenowych inwestorzy wciąż mają zaufanie do sieci Bitcoin. 

Oznacza to, że inwestorzy mają duże zaufanie do bezpieczeństwa i niezawodności sieci BTC i ETH. Fakt, że cena spadła pomimo wzrostu wartości wewnętrznej obu aktywów oznacza, że są one zaniżone i można uznać, że jest to czas na aktywną akumulację aktywów – dodał MAC_D. 

Oddzielne dane od firmy analitycznej Glassnode pokazują niewielką namacalną zmianę w ilości BTC posiadanych przez podmioty wydobywcze. Na dzień 22 sierpnia liczba ta wyniosła nieco ponad 1,83 miliona BTC. Oznacza to stały wzrost o 0,08% (od początku miesiąca). 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.