Tokeny AI tracą dynamikę, ale wkrótce mogą się odrodzić 

2023-09-27 / Tagi:

Tokeny AI tracą dynamikę, ale wkrótce mogą się odrodzić 

Branża sztucznej inteligencji wywołała w tym roku mnóstwo szumu, ale aktywa cyfrowe powiązane z tą technologią odnotowały spowolnienie. Dzieje się tak w obliczu utrzymującej się na rynku bessy. Jednak wiele przemawia za tym, że pewne czynniki mogą wkrótce katalizować ich akcję cenową. 

Notowania tokenów AI 

W tym roku branża sztucznej inteligencji wywołała mnóstwo szumu, jednak tokeny powiązane z tą technologią odnotowały spowolnienie. Dzieje się tak w obliczu utrzymującej się na rynku kryptowalut bessy. Tokeny AI tracą dynamikę w połączeniu z ogólnie powolnym ruchem na rynku, ale istnieją pewne czynniki, które mogą wkrótce odwrócić losy tej sytuacji. Co więcej, nowy raport Bitget, sugeruje, że rzeczywiste odrodzenie tokenów AI może być bliskie. Wynika z niego, że wartość tokenów może wzrosnąć, gdy nastąpi wyraźny i znaczny postęp w technologii AI i pokrewnych jej dziedzinach. Obejmuje to przełomy, udoskonalenia lub rozwiązania, które przyciągną uwagę rynku. 

Katalizatory akcji cenowej 

Także duże firmy z branży AI wprowadzające nowe produkty lub wprowadzające znaczące ulepszenia swoich istniejących produktów mogą wpływać na trajektorię cen tokenów, które aktualnie notują spadki. Wynika to jasno z faktu, że zdecentralizowana platforma uczenia maszynowego Fetch.ai, a także platforma udostępniania danych Ocean, zyskały na popularności od połowy sierpnia po uruchomieniu zdecentralizowanego systemu wymiany danych, którego zadaniem jest dostarczanie rekomendacji dotyczących danych przy jednoczesnym zachowaniu prywatności użytkowników. Według analizy platformy Bitget katalizatorem akcji cenowej tokenów AI mogą być także wiadomości medialne. W opublikowanym raporcie stwierdzono, że liczba tokenów prawdopodobnie wzrośnie, gdy dominować będą pozytywne wiadomości i relacje w mediach dotyczące sztucznej inteligencji i wydarzeń z nią związanych. W związku z tym pozytywne zainteresowanie mediów może przyciągnąć inwestorów detalicznych, a następnie spowodować wzrost cen

Powtórka z pierwszego kwartału? 

Co więcej, oczekuje się, że inwestorzy detaliczni, którzy obecnie znajdują się na rynku kryptowalut – pod wpływem nastrojów „FOMO”, gdy widzą, że inni czerpią zyski z rosnących cen tokenów AI – również powinni spowodować podniesienie cen. 

– W momencie, gdy nadchodzi wiele wydarzeń związanych ze sztuczną inteligencją, sektor AI może powtórzyć pompę z pierwszego kwartału. Zasadzka w najniższym punkcie może być dobrym wyborem – możemy przeczytać w raporcie Bitget. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.