Cena Bitcoina powyżej 20 000 USD tworzy FOMO

2023-02-07 / Tagi:

Cena Bitcoina powyżej 20 000 USD tworzy FOMO

W ubiegłym roku wzrost małych adresów BTC był bardzo ograniczony, a po upadku giełdy kryptowalut FTX osiągnął nowe minima. Jednak styczniowy znaczny wzrost sugeruje, że optymizm wśród handlowców powrócił.

Wzrost ceny Bitcoina doprowadził do FOMO

Wzrost ceny Bitcoina powyżej poziomu 20 000 USD w drugim tygodniu stycznia doprowadził do rynkowego FOMO (strachu przed przegapieniem). Jest to szczególnie widoczne wśród małych posiadaczy BTC, bowiem po 13 stycznia nastąpił znaczny wzrost liczby adresów BTC posiadających 0,1 BTC lub mniej.

Według danych udostępnionych przez firmę Santiment zajmującą się analizą kryptograficzną, od czasu wzrostu cen BTC pojawiło się 620 000 nowych adresów BTC, co daje łącznie 39,8 miliona.

Wzrost liczby adresów BTC

Wzrost liczby adresów Bitcoin zawierających niewielkie kwoty wskazuje na o, że w 2023 roku odrodził się optymizm wśród inwestorów. Tym bardziej, że w ubiegłym roku wzrost tak małych adresów był bardzo ograniczony i znacznie spowolnił po listopadowym upadku giełdy FTX. Jednak dane pokazują, że obecnie tempo tworzenia nowych adresów wzrosło.

Niedawny wzrost liczby małych adresów Bitcoin jest najwyższy od listopada 2022 roku – wówczas BTC spadł do najniższego poziomu wynoszącego około 16 000 USD. Spadek cen skłonił drobnych traderów do kupowania Bitcoinów po niższej cenie. Obecny wzrost przypisuje się rosnącemu zwyżkowemu nastrojowi na rynku. Aktualnie oprócz Bitcoina kilka altcoinów również odnotowało wielomiesięczne maksima. Co więcej, ogólny rynek kryptowalut wzrósł o ponad 30%.

Wahania ceny Bitcoina

Warto przypomnieć, że w pierwszym tygodniu lutego Bitcoin kontynuował zwyżkę, osiągając pięciomiesięczne maksimum powyżej 24 000 USD. Jednak opór na poziomie 24 000 USD okazał się zbyt trudny do utrzymania, a cena BTC w momencie pisania tego artykułu oscylowała wokół 23 000 USD. Niestety eksperci rynkowi uważają, że luty może nie być tak byczy jak styczeń.

Wśród prognoz dotyczących tego, jak napływające dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych mogą wpłynąć na nastroje na rynku, analitycy rynkowi ostrzegają, że odbicie w kryptowalutach i akcjach może być w tym miesiącu nieco niedźwiedzie. Potencjalny trend spadkowy przypisywany jest skali podwyżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej.

Źródło: cointelegraph.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.