The Merge – programiści Ethereum znajdują błędy przed planowaną aktualizacją

2022-08-25 / Tagi:

The Merge – programiści Ethereum znajdują błędy przed planowaną aktualizacją

Do przejścia blockchaina Ethereum na model konsensusu Proof-of-Stake zostało już niewiele czasu. Niestety planowana aktualizacja nie jest wolna od problemów. Programista Ethereum, Péter Szilágyi, poinformował właśnie, że w najnowszej wersji wystąpił błąd, który spowodował utratę części danych. 

The Merge napotyka problemy 

Nadchodzące połączenie ETH jest w tej chwili jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w społeczności krypto. Jednak planowana aktualizacja nie jest wolna od komplikacji. 

Péter Szilágyi, twórca oprogramowania Ethereum ogłosił, że znalazł błąd, który skutkuje uszkodzeniem systemu sieci. Wyjaśnił, że prawdopodobnie była to prośba o zaakceptowanie zmian, które zostały przyłączone w celu utworzenia nowego modelu przechowywania lub zmniejszania aktualnego. 

Jakiś czas później programista podkreślił, że wychwycony błąd dotknie te osoby, które korzystają z wersji 1.10.22, czyli tej której ten problem dotyczył. Dodał, że problem utraty danych pojawia się po wyłączeniu urządzeń, stąd ich testy nie były w stanie wyłapać błędu. 

Programiści Ethereum szybko reagują na pojawiające się problemy. 

Mimo problemów programiści byli w stanie naprawić błąd po jednym dniu. Zespół Go Ethereum stworzył poprawkę, która go wyeliminowała. Następnie zlecił użytkownikom, którzy dokonali aktualizacji, aby wrócili do poprzedniej wersji w celu sprawdzenia, czy wszystko działa poprawnie. 

Po wgraniu poprawki oprogramowania Szilágyi poradził, aby społeczność upewniła się, że korzysta z „dobrej wersji”. Deweloper przeprosił za przeoczenie tego problemu w fazie testów. Obiecał także uzyskać wiedzę na temat tego, jak przeprowadzić lepsze testy warunków skrajnych. W swoim komunikacie programista podziękował również wszystkim tym, którzy przyczynili się do rozwiązania problemu. 

Ekonomiczne skutki The Merge 

Warto dodać, że kilka dni temu ekonomista Lex Sokolin opisał potencjalne ekonomiczne skutki zbliżającej się aktualizacji. Według niego połączenie przyniesie mniej ryzykowny sposób na postawienie Etheru ( ETH ) oraz ewentualne ujednolicenie stóp procentowych w przestrzeni Web3. 

Poza efektami ekonomicznymi zbliżający się The Merge skłania górników do dokonania wyboru. Niektórzy twierdzą, że rozwiązaniem dla nich może być hard fork typu proof-of-work (PoW) Ethereum. Z drugiej strony niektóre kopalnie kryptowalut zapowiedziały, że przechodzą na staking

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.