Tether USDT jest już dostępny na Near Protocol

2022-09-13 / Tagi:

Tether USDT jest już dostępny na Near Protocol

Główny emitent stablecoinów Tether Operations Limited kontynuuje rozszerzanie integracji z różnymi sieciami blockchain. Właśnie teraz uruchomił swojego stablecoina w sieci Near. To już jedenasty blockchain, na którym dostępny jest Tether USDT. 

Tether USDT zwiększa swoją obecność w DeFi 

Tether Operations Limited ogłosił w poniedziałek, że Tether USDT jest już dostępny w Near Network – inteligentnej platformie blockchain z obsługą kontraktów, zaprojektowanej dla zdecentralizowanych aplikacji. Dodano, że integracja Tether z blockchainem Near jest ogromnym krokiem ku temu, by firma zwiększyła swoją obecności w ekosystemach zdecentralizowanych finansów (DeFi).  

– Złagodzi to potencjalne negatywne skutki związane ze zmiennością rynku i przyspieszy skalowalność dla jego użytkowników – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie. 

Warto podkreślić, że Near Network to jedenasty blockchain, na którym dostępny jest Tether USDT. Stablecoin był dotychczas obsługiwany w takich sieciach jak Polygon, Kusama, Ethereum, Solana, Algorand, EOS, Liquid Network, Omni, Tron czy Standard Ledger Protocol Bitcoin Cash. 

W momencie pisania tego tekstu największy udział USDT jest emitowany na Tron i Ethereum, z odpowiednio 33 miliardami USD i 32 miliardami USDT na blockchainach. Zgodnie z przejrzystością Tether, Tron i Ethereum stanowią łącznie ponad 96% wyemitowanego Tether USDT. 

Tether USDT dostępny w Near Network 

Przypominamy, że uruchomiony w 2014 r. Tether został pierwotnie wydany na blockchainie Bitcoin ( BTC ) za pośrednictwem protokołu Omni Layer. Rozwiązanie to używane było do budowania i handlu aktywami cyfrowymi w oparciu o Bitcoin. 

Co ciekawe, dodanie Near Network do ekosystemu Tethera nastąpiło w momencie, gdy blockchain osiąga kamień milowy w postaci 700 projektów opartych na Near, w tym sieci Aurora i Octopus Network. Dane pokazują, że w lipcu dzienne obroty sieci Near wynosiły średnio od 300 000 do 400 000 transakcji. 

Near stawia na rozwój 

Near Foundation ogłosiło także powołanie funduszu Venture Capital i laboratorium venture o wartości 100 milionów dolarów – ich celem jest rozwój Web3. Szwajcarska organizacja non-profit uruchomiła fundusz VC we współpracy z Caerus, nowo powstałą firmą inwestycyjną założoną przez wiceprezesa IMG Nathana Pillai. 

Ekosystem NEAR odnotował w tym roku historyczny wzrost i wierzymy, że Tether będzie niezbędny w dalszym rozwoju – powiedział Paolo Ardoino, dyrektor techniczny Tether. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.