Tether notuje znaczny wzrost obecności na giełdach kryptowalut 

2023-10-06 / Tagi:

Tether notuje znaczny wzrost obecności na giełdach kryptowalut 

Ostatnie zwyżkowe wydarzenia na rynku kryptowalut są bardzo emocjonujące. Co ciekawe, Tether po raz kolejny znalazł się w centrum uwagi – jego gwałtowny napływ na giełdach może wskazywać, że inwestorzy szukają nowych możliwości. 

Wzrost obecności Tether na giełdach 

Ostatnie zwyżkowe odwrócenie na rynku kryptowalut rozbudziło wiele emocji wśród inwestorów.  Po ostrym trendzie wzrostowym, najważniejsze kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ether przeszły łagodną korektę. Jednak analizy nadal przemawiają na ich korzyść.  

Jednak wiele wskazuje na to, że największy na świecie stablecoin, Tether, po raz kolejny znalazł się w centrum uwagi. Ostatnie dane firmy analitycznej Santiment ujawniają znaczny wzrost obecności Tether na giełdach kryptowalut. Sytuacja ta może sugerować, że inwestorzy mogą przygotowywać się na nowe możliwości zakupów. 

Według danych platformy Santiment, ilość USDT na giełdach wzrosła w ostatnim czasie z 17,6% do 24,7%. 

Rosnące zainteresowanie inwestorów 

Skok ten oznacza znaczny wzrost udziału stablecoinów dostępnych do handlu na różnych platformach kryptowalut. Warto zaznaczyć, że zwiększona obecność Tether na giełdach często wskazuje na rosnące zainteresowanie inwestorów chcących wejść lub ponownie wejść na rynek kryptowalut. Firma zajmująca się analizą kryptowalut podkreśliła również wzrost udziałów w USDT dziesięciu największych adresów, które wzrosły z 7,30 miliarda dolarów do 9,42 miliarda dolarów w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Sugeruje to, że ta kohorta graczy rynkowych zwiększa swoje pozycje w Tether. 

Napływ stablecoinów, podobnie jak wzrost USDT, jest często postrzegany jako oznaka, że inwestorzy przygotowują się do realizacji zleceń kupna przy obecnym lub niższym poziomie cen. Sugeruje to rosnące zaufanie do rynku kryptowalut i chęć wykorzystania szans, jakie stwarza niedawne ożywienie na rynku. 

Czy nadszedł „Uptober”? 

Wzrost obecności Tether następuje w kontekście odrodzenia rynku Bitcoin, wiodąca kryptowaluta, po raz pierwszy od połowy sierpnia przekroczył niedawno granicę 28 400 dolarów. Ten byczy ruch rozpalił optymizm wśród inwestorów, którzy wierzą, że w końcu nadszedł „Uptober”. 

Co więcej, portfele Bitcoin zawierające 10-10 tys. BTC zgromadziły w ciągu ostatniego miesiąca miliardy dolarów. To wszystko może potencjalnie spowodować jeszcze większy wzrost cen. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.