Szybkość spalania Shiba Inu wzrasta do 1300% 

2023-11-07 / Tagi:

Szybkość spalania Shiba Inu wzrasta do 1300% 

Od 2 do 3 listopada (w ciągu 24 godzin) spalono ponad 100 milionów SHIB. Oznacza to wzrost o 1300% w porównaniu z dniem poprzednim. Działania te są częścią strategii, która ma na celu zmniejszenie dostaw tej kryptowaluty, a co za tym idzie zwiększenia jej wartości. 

Spalanie Shiba Inu 

Platforma Shibburn, która udostępniła społeczności krypto szczegóły transakcji spalania SHIB, rozpowszechniła informację o zdumiewającym wzroście współczynnika spalania SHIB. Dane pokazują, że w ciągu 24 godzin (od 2 do 3 listopada) spalono ponad 100 milionów tokenów popularnego memecoina Shiba Inu. Liczba ta przedstawia przybliżony wzrost o 1300% w porównaniu do szybkości spalania poprzedniego dnia. Warto przypomnieć, że strategia ta jest zgoda z przyjętą praktyką, która ma na celu zmniejszyć ogólną podaż SHIB i potencjalnie zwiększyć wartość tego aktywa w czasie. Według Shibburna ponad 41% pierwotnej dostawy zostało już wysłane na adres, do którego nikt nie miał dostępu. 

Pomimo gwałtownie rosnącej liczby spaleń, SHIB znajduje się w fazie spadkowej, która jest głównym trendem na całym rynku kryptowalut. Według danych platformy CoinGecko wartość tego aktywa spadła o około 4% w ciągu ostatnich 24 godzin (na dzień 3 listopada) i 3% w ujęciu tygodniowym. 

Październikowe spalanie Shiba Inu 

Warto przypomnieć, że w ciągu poprzedniego miesiąca zniszczono prawie 1,5 miliona tokenów tego popularnego memecoina. Rekordowym dniem był 28 października, kiedy to z obiegu wycofano ponad 250 milionów sztuk SHIB. 

Pomyślne wykonanie programu spalania jest reklamowane jako element wzrostowy, który może wywołać wzrost cen monety. Innym czynnikiem przyczyniającym się do przyszłego wzrostu może być dalszy rozwój rozwiązania skalującego warstwy 2 Shibarium. Sieć, która została uruchomiona pod koniec sierpnia, ma za zadanie wybicie Shiba Inu ponad inne memecoiny. Ma to zrobić poprzez poprawę szybkości i obniżenie kosztów transakcji. 

Nowy kamień milowy Shibarium 

Co ciekawe, analizy pokazują, że sieć Shibarium w dalszym ciągu odnotowuje wzrost kluczowych wskaźników. Według platformy Shibariumscan, po niedawnym osiągnięciu kamienia milowego na poziomie 3 500 000 transakcji, Shibarium osiągnęło obecnie próg 3 780 336 transakcji. Z kolei liczba codziennych transakcji, po dużych wzrostach we wrześniu i październiku, utrzymuje się na stabilnym poziomie nieco powyżej 13 000. Co więcej, całkowita liczba podłączonych adresów portfeli wzrosła do poziomu 1 259 795, a liczba wydobytych bloków wynosi 1 472 727. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.