Strike dodaje obsługę Tether USDT 

2023-05-31 / Tagi: stablecoin

Strike dodaje obsługę Tether USDT 

Strike, platforma płatnicza oparta na Bitcoin Lightning Network, wprowadziła obsługę największego na świecie stablecoina –Tether USDT. Dzięki integracji użytkownicy platformy będą mogli korzystać z szybkich, bezpiecznych i wydajnych płatności. 

Integracja Strike-Tether 

Strike, firma zajmująca się płatnościami Bitcoin, ogłosiła integrację z największym na świecie stablecoinem – Tether USDT. Ruch ten ma za zadanie sprostać kluczowym wyzwaniom utrudniającym powszechną adopcję kryptowalut, w tym tych dotyczących zmienności cyfrowych pieniędzy. W związku z tym oczekuje się, że połączenie stabilności i użyteczności USDT z rozwiązaniami płatniczymi Strike będzie służyć jako „niezawodny pomost” między światem kryptowalut a tradycyjnymi systemami finansowymi, jednocześnie minimalizując ekspozycję na wahania cen. 

Niewątpliwie integracja Tether dodaje wiele ważnych funkcji do platformy Strike. Kompatybilność Lightning Network w połączeniu ze stabilnością Tether wypełni lukę między uznanymi instytucjami finansowymi a kryptowalutami, przyspieszając tym samym integrację i adopcję zasobów cyfrowych. 

Kluczowy moment dla branży kryptowalut 

W poniedziałkowym oświadczeniu zespołu Tether możemy przeczytać, że użytkownicy zyskają możliwość szybkiej konwersji swoich zasobów cyfrowych na walutę fiducjarną za pośrednictwem jego stablecoina jako pośrednika, a przy okazji pokonają „wyzwania związane z płynnością, które wcześniej utrudniały adopcję”

Z radością ogłaszamy integrację Tether (USD₮) z Strike. To kluczowy moment dla branży kryptowalut, ponieważ oznacza rosnącą akceptację i uznanie stablecoinów jako niezawodnego i wydajnego rozwiązania do płatności cyfrowych – skomentował Paolo Ardoino, CEO Tether. 

W swojej wypowiedzi podkreślił także, że obecna współpraca przyspieszy powszechne przyjęcie walut cyfrowych „pobudzając innowacje i tworząc bardziej integracyjny ekosystem finansowy dla wszystkich”. 

Rozwój Strike 

Firma Strike w ostatnim czasie ogłosiła rozszerzenie swojej aplikacji na ponad 65 krajów z obecnej bazy w Stanach Zjednoczonych i Salwadorze, zwiększając całkowity rynek adresowalny do prawie 3 miliardów ludzi. Nowa, rozbudowana lista 47 obsługiwanych krajów obejmuje Bhutan, Brazylię, Ekwador, Gwatemalę, Honduras, Kenię, Nową Zelandię, Paragwaj i Ugandę, a także wcześniej ogłoszone rozszerzenia, takie jak Argentyna, Nigeria, Kenia i Ghana. 

Platforma na początku tego roku nawiązała również współpracę z gigantem fintech firmą Fiserv. Jej zadaniem było zintegrowanie sieci błyskawicznej Bitcoin z dostawcą terminali w punktach sprzedaży Clover. Co więcej, platforma płatności cyfrowych zintegrowała się także z gigantem handlu elektronicznego Shopify. Miało to miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Współpraca ta miała umożliwić sprzedawcom bezproblemowe akceptowanie płatności Bitcoin w dolarach amerykańskich. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.