Średnia opłata za transakcję Bitcoin spada poniżej 1 USD

2022-08-22 / Tagi:

Średnia opłata za transakcję Bitcoin spada poniżej 1 USD

Po raz pierwszy od ponad dwóch lat średnie opłaty transakcyjne na blockchainie Bitcoin (BTC) spadły poniżej 1,00 USD. Spadek ten można przypisać wielu czynnikom, w tym spadającym cenom rynkowym i niższym trudnościom w wydobyciu. 

Opłaty transakcyjne w sieciach blockchain 

Wysokie opłaty transakcyjne w sieciach blockchain działają na niekorzyść użytkowników, zwłaszcza podczas dokonywania transakcji o niskiej wartości. Na przykład opłaty transakcyjne w blockchainie Ethereum wzrosły kilkakrotnie podczas szumu wywołanego przez NFT, powodując niepokój u zwykłych użytkowników. 

W przeszłości ekosystem Bitcoin również miał swój udział w wysokich opłatach transakcyjnych. Jednak terminowe aktualizacje – w tym Lightning Network i Taproot – gwarantują z czasem szybsze i tańsze transakcje. Opublikowane dane wskazują, że od poniedziałku średnie opłaty transakcyjne Bitcoin spadły do 0,825 USD – liczba ta była ostatnio widziana 13 czerwca 2020 roku. 

Dlaczego opłaty transakcyjne w sieciach spadają? 

Oprócz terminowych aktualizacji, spadek opłat transakcyjnych można przypisać wielu czynnikom, w tym spadającym cenom rynkowym i niższym trudnościom w wydobyciu. Jednak trudności w wydobyciu nowego bloku BTC powodują stopniowe ożywienie, ponieważ górnicy uzyskują dostęp do tańszego sprzętu, a jednocześnie odbudowują się po długotrwałym braku chipów. 

Co więcej, sierpień oznaczał również koniec trzymiesięcznego spadku trudności z siecią. Dzięki konsekwentnym wysiłkom społeczności sieć Bitcoin nadal pokazuje charakterystyczne oznaki zdrowego systemu finansowego. 

The Merge a opłaty za gaz 

Chociaż użytkownicy oczekują, że każda aktualizacja sieci zmniejszy opłaty za gaz i wpłynie na szybkość transakcji, nie wszystkie modernizacje temu służą. Na przykład najbardziej oczekiwana aktualizacja Ethereum – The Merge, nie zmniejszy opłat za gaz. 

Scalanie deprecjonuje stosowanie dowodu pracy, przechodząc do dowodu stawki w celu uzyskania konsensusu, ale nie zmienia znacząco żadnych parametrów, które bezpośrednio wpływają na przepustowość lub przepustowość sieci – wyjaśniła Fundacja Ethereum. 

Aktualizacja Merge polega na połączeniu istniejącej warstwy wykonawczej sieci głównej Ethereum z Beacon Chain, skutecznie eliminując potrzebę energochłonnego wydobycia. 

Źródło:cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.