2022-08-22 / Tagi:
Po raz pierwszy od ponad dwóch lat średnie opłaty transakcyjne na blockchainie Bitcoin (BTC) spadły poniżej 1,00 USD. Spadek ten można przypisać wielu czynnikom, w tym spadającym cenom rynkowym i niższym trudnościom w wydobyciu.
Wysokie opłaty transakcyjne w sieciach blockchain działają na niekorzyść użytkowników, zwłaszcza podczas dokonywania transakcji o niskiej wartości. Na przykład opłaty transakcyjne w blockchainie Ethereum wzrosły kilkakrotnie podczas szumu wywołanego przez NFT, powodując niepokój u zwykłych użytkowników.
W przeszłości ekosystem Bitcoin również miał swój udział w wysokich opłatach transakcyjnych. Jednak terminowe aktualizacje – w tym Lightning Network i Taproot – gwarantują z czasem szybsze i tańsze transakcje. Opublikowane dane wskazują, że od poniedziałku średnie opłaty transakcyjne Bitcoin spadły do 0,825 USD – liczba ta była ostatnio widziana 13 czerwca 2020 roku.
Oprócz terminowych aktualizacji, spadek opłat transakcyjnych można przypisać wielu czynnikom, w tym spadającym cenom rynkowym i niższym trudnościom w wydobyciu. Jednak trudności w wydobyciu nowego bloku BTC powodują stopniowe ożywienie, ponieważ górnicy uzyskują dostęp do tańszego sprzętu, a jednocześnie odbudowują się po długotrwałym braku chipów.
Co więcej, sierpień oznaczał również koniec trzymiesięcznego spadku trudności z siecią. Dzięki konsekwentnym wysiłkom społeczności sieć Bitcoin nadal pokazuje charakterystyczne oznaki zdrowego systemu finansowego.
Chociaż użytkownicy oczekują, że każda aktualizacja sieci zmniejszy opłaty za gaz i wpłynie na szybkość transakcji, nie wszystkie modernizacje temu służą. Na przykład najbardziej oczekiwana aktualizacja Ethereum – The Merge, nie zmniejszy opłat za gaz.
Aktualizacja Merge polega na połączeniu istniejącej warstwy wykonawczej sieci głównej Ethereum z Beacon Chain, skutecznie eliminując potrzebę energochłonnego wydobycia.
Źródło:cointelegraph.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.